نوشته شده توسط : عبادی


تگ‌ های هدینگ (heading) که با حرف H نمایش داده می‌شوند، نقش مهمی در سئوی سایت ایفا می‌کنند. اساساً تگ‌ های هدینگ جذابیت محتوای سایت را برای کاربران بالا برده و به درک بهتر محتوا توسط موتورهای جستجو -و البته کاربران- کمک می‌کنند. برای موفقیت سئوی سایت باید به تگ‌ های هدینگ به اندازه هر تگ دیگری اهمیت داده و از آن‌ها به طور صحیح استفاده کنید. تگ‌های هدینگ به ترتیب اهمیت از H1 تا H6 تقسیم‌بندی می‌شوند. به این صورت که مهم‌ترین تگ هدینگ و تگ عنوان اصلی مطلب است. تگ نیز کم‌اهمیت‌ترین تگ هدینگ و فرعی‌ترین آن‌ها را تعریف می‌کند.

تگ هدینگ (heading Tag) چیست؟

هدینگ ها همان عنوان‌هایی هستند که برای محتوایمان انتخاب می‌کنیم. H1 هدینگ اصلی یا عنوان اصلی صفحه است و بقیه هدینگ ها همگی عناوین فرعی‌تر هستند. با وجود این عنوان‌ها در صفحه هم کاربران و هم گوگل به ساختار اصلی صفحه و محتوای آن با جزئیات بیشتر پی خواهند برد. حتی شاید کاربری یکی از عنوان‌ها را انتخاب کرده و فقط به مطالعه همان قسمت از مطلب صفحه بپردازد. این در حالی است که بدون وجود هدینگ وی مجبور به مطالعه کل صفحه بود یا شاید از خیر آن نیز می‌گذشت. تگ‌های هدینگ از H1 تا H6 متغیر است و یک ساختار سلسله مراتبی را به صفحه شما می‌دهد. شناسایی عنوان با برچسب H1 به گوگل کمک می‌کند تا به سرعت بفهمد محتوا مربوط به چیست؛ در واقع عنوان اصلی صفحه را نشان می‌دهد.

 

چرا باید از تگ‌ های تیتر یا هدینگ در متن استفاده کنیم؟

همان طور که گفته شد، تگ‌های HTML با برجسته کردن مباحث مهم، ساختاربندی محتوا را برای کاربران و برای گوگل مشخص می‌کنند. پس گوگل متوجه می‌شود پاراگراف یا پاراگراف‌های زیر یک هدینگ به چه موضوعی اختصاص دارد و باید این محتوا را برای کدام عبارات سرچ شده نمایش دهد. هم‌چنین کاربران با دیدن یک هدینگ ممکن است آن را جذاب نبینند و ترجیح دهند که از آن گذشته و در عوض یک هدینگ دیگر که برایشان جذاب‌تر است را مطالعه کنند. به این ترتیب در وقت خود صرفه‌جویی خواهند کرد. اما معمولاً دلیل اصلی استفاده تگ‌های هدینگ در متن، کمک به سئو سایت است.

 

 

 

 

 

تأثیر مستقیم تگ‌ های تیتر بر سئو

کلماتی که در تگ‌های هدینگ به کار می‌روند به نوعی می‌توانند کلمات کلیدی صفحه به شمار روند؛ چراکه نشان دهنده مباحثی‌اند که شما در آن صفحه در مورد آن‌ها صحبت کرده‌اید. پس از همین رو در سئو سایت نقش مهمی خواهند داشت. اگر گوگل درک بهتری از ساختار صفحه داشته باشد، محتوای آن را با عبارات جستجوی بازدیدکنندگان در موتور جستجو در گوگل مطابقت می‌دهد. کمک به گوگل، کمک به خود شماست. رتبه سایت شما بهبود می‌یابد.

تأثیر تگ‌ های تیتر غیرمستقیم بر سئو

و اما تگ تیتر فواید غیرمستقیمی هم برای سئو سایت دارد. برچسب‌های HTML هدینگ تجربه بهتری برای خوانندگان شما ایجاد می‌کنند (UX) و به ایشان کمک می‌کنند تا آنچه را که به دنبالش هستند بیابند. با توجه به اهمیت زیادی که گوگل برای تجربه کاربری سایت قائل است، این امر می‌تواند به صفحات شما در رتبه بندی بهتر کمک کند. به علاوه، عناوین معنی‌دار و صادقانه خوانندگان را در صفحه نگه خواهد داشت (زمان ماندگاری بیشتر) و حتی شاید به صفحات دیگر سایتتان هم سری بزنند.

معرفی تگ h1 تا h6

ممکن است که تگ‌های هدینگ شما به H4، h5 و h6 گسترش یابد، اما ما فقط به بررسی سه هدینگ اول (H1 تا H3) می‌پردازیم زیرا این تگ‌ها دارای بیشترین ارزش SEO هستند. شما نمی‌توانید از تگ‌های هدینگ در هر کجای صفحه خود استفاده کنید و توقع داشته باشید که سئوی سایت ارتقا پیدا کند. هر تگ جایگاه خاص خود را در صفحه دارد. تگ H1 برای عنوان اصلی در صفحه استفاده می‌شود؛ بنابراین هر صفحه فقط یک H1 خواهد داشت. تگ H2 عناوین فرعی داخل صفحه را می‌سازد که می‌تواند بیشتر از یک عدد باشد. ممکن است هر کدام از این عناوین فرعی دارای زیرمجموعه‌ای باشند که آن‌ها را با هدینگ های 3 (H3) نشان می‌دهیم؛ بنابراین هر تگ H2 می‌تواند چند تگ H3 داشته باشد. تگ‌های H3 نیز می‌توانند زیرمجموعه‌ای داشته باشند که با H4 مشخص می‌شوند؛ یعنی هر تگ H3 نیز می‌تواند چند تگ H4 داشته باشد. به همین ترتیب تگ H4 زیرمجموعه‌هایی به نام تگ‌های H5 دارد و تگ H5 نیز زیرمجموعه‌هایی دارد که به آن‌ها تگ H6 گفته می‌شود.

اگر بخواهیم این ساختار را رسم کنیم به شکل زیر خواهد بود:

   H1

     H2

     H2

         H3

             H4

             H4

                  H5

                       H6

                       H6

 

تأثیر تگ‌های تیتر H1 تا H6 در سئو چیست؟

تگ‌های تیتر از دو جنبه برای سایت اهمیت زیادی دارند؛ یکی از دید کاربران سایت و دیگری از دید موتورهای جستجو و در رأس آن‌ها گوگل.

اثر هدینگ بر روی سئو سایت از دید کاربران

مخاطب سایت به دنبال پاسخ‌هایی است که نیازهای وی را رفع کند و دوست دارد هرچه سریع‌تر به این پاسخ‌ها دست پیدا کند. بدون خواندن تیتر یک پاراگراف، او نمی‌تواند درک کند که آن پاراگراف راجع به چه مطلبی است و اگر یک پاراگراف تیتر (هدینگ) نداشته باشد او مجبور است آن پاراگراف را با دقت بخواند تا متوجه شود در مورد چه چیزی است. کاربران این روزها وقت و حوصله این کارها را ندارند و بنابراین راه حل ساده‌تر این است که صفحه را ترک کنند. پس با استفاده از عنوان‌های H1 تا H6 به کاربران سایتتان کمک کنید تا زودتر به پاسخ سؤالاتشان برسند. در ضمن ناگفته نماند خیلی از متخصصین سئو بر این باورند که تنها تگ H1 تا H3 در سئوی سایت مؤثر است اما شما هرچه قدر که مطالب تفکیک‌شده‌تری داشته باشید و از تگ‌های هدینگ بهتر استفاده کنید، به ماندن بیشتر کاربر در سایت خود کمک کرده‌اید و این امر در سئوی سایت و تجربه کاربری آن بسیار مهم است (تأثیر غیرمستقیم).

اثر هدینگ بر روی سئو سایت از دید گوگل

گوگل نیز –همان طور که پیش‌تر گفته شد- با استفاده از کلماتی که در هدینگ های صفحه استفاده شده است به کلیدواژه‌های صفحه و موضوعاتی که در صفحه در مورد آن صحبت شده است پی برده و می‌تواند صفحه را در نتایج مرتبط نمایش دهد.

چگونه هدینگ ها (تیترها) را سئو کنیم؟

همان طور که محتوای صفحه را سئو می‌کنید، در استفاده از هدینگ های صفحه نیز باید قوانینی را به کار ببرید تا آن‌ها نیز مطابق با اصول سئو باشند.

به این منظور به نکات زیر توجه کنید:

استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ ها

اما می‌دانیم که بهتر است از کلمات کلیدی صفحه و در هدینگ ها استفاده شود. به علاوه، بهتر است کلماتی که در هدینگ استفاده شده در پاراگراف زیر هدینگ نیز به کار رود تا گوگل متوجه شود که این هدینگ مرتبط با مطلب زیر آن بوده و به درستی انتخاب شده است. به عبارت دیگر، ارتباط بین عناوین html و مطالب زیر آن ضروری است. در عین حال باید برای تگ هدینگ html از تنوع استفاده کنید. عناوین خود را با همان کلمات کلیدی ثابت پر نکنید.

تعداد هدینگ ها، تعداد کلمات هدینگ و پاراگراف زیر آن

هیچ قاعده اثبات شده‌ای برای طول تیترهای html وجود ندارد. هیچ قانون اثبات شده‌ای نیز برای تعداد بهینه عناوین html وجود ندارد. افزونه Yoast همواره تأکید دارد که برای هر 300 کلمه باید یک تگ هدینگ مشخص کرد. چراکه اگر یک متن یکدست و شلوغ جلوی دید کاربر قرار دهید خواندن آن صفحه در نظرش کاری بسیار سخت و دشوار می‌نماید و به احتمال زیاد آن صفحه را ترک خواهد کرد.

سایر نکات مربوط به استفاده از هدینگ

هنگام به روز رسانی محتوا، از به روز رسانی عنوان H1 و سایر برچسب‌های تیتر، H2، H3 غافل نشوید.

به هیچ وجه هدینگ ها را سفارشی نکنید. باید تگ‌های هدینگ را طبیعی نگه دارید. خوانایی برای محتوای با کیفیت بالا بسیار مهم است.

اگر محتوا اجازه سلسله مراتب را نمی‌دهد، به اجبار این کار را نکنید. شما می‌توانید بدون آن خوب هم عمل کنید.

همیشه برچسب‌های عنوان را منظم قرار دهید.

قسمت‌هایی که می‌توانید حذف کنید را پاک کنید. استفاده از آن‌ها ممکن است موجب سردرگمی کاربران و موتورهای جستجو شود.

از سبک (CSS) برای بازنویسی رفتارهای پیش فرض برای برچسب‌های عنوان استفاده کنید اما همیشه نظم و سطح را حفظ کنید.

نکات کاربردی در استفاده از تگ‌های هدینگ و تیترها

برای کارگذاری تگ‌های هدینگ و تیترها در متن و کدهای HTML باید قاعده مشخصی را رعایت کنید. البته اگر از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده کنید و حتی در نرم افزار word نیز امکان انجام خودکار این کار وجود دارد.
اما اگر قصد دارید برای این منظور از کدهای HTML استفاده کنید توجه به مثال‌های زیر کافی است:

آموزش استفاده صحیح از تگ‌های هدینگ H1 تا H6 در متن

 

 

تگ هدینگ (heading Tag) چیست؟

 

 

چرا باید از تگ‌های تیتر یا هدینگ در متن استفاده کنیم؟

 

 

تأثیر مستقیم بر سئو

 

 

تأثیر غیرمستقیم بر سئو

 

 

معرفی تگ h1 تا

 

h6

جمع بندی و نتیجه گیری نهایی : 

تگ‌های هدینگ h1 تا h6 در همه نوشته‌ها نظیر مقاله، پایان نامه و دیگر نوشته‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین یادگیری آن‌ها امری بسیار ضروری است. باید از آن‌ها در راستای بهبود جایگاه سایت خود استفاده کنید. تمام صفحاتتان باید شامل تگ‌های هدینگ به خصوص h1 تا h3 باشند. این کار برای سئوی سایت بسیار مفید است. در غیر این صورت و در صورت انتشار یک متن یک دست و بدون داشتن عبارت‌های برجسته‌تر و درشت‌تری که نشان دهنده تیتر مطالب زیرین باشد، نباید انتظار نرخ ماندگاری بالای کاربران در سایت را داشته باشید.
 

 :: بازدید از این مطلب : 185
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی


گوگل الگوریتم‌های مختلفی برای ارزیابی کیفی و رتبه‌دهی سایت و صفحات شما دارد. یکی از مهمترین الگوریتم‌های این شرکت امتیاز E-A-T است. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم E-A-T گوگل چیست و چگونه سایت‌ها را ارزیابی می‌کند. الگوریتم‌ها و ربات‌های گوگل هنگام اسکن صفحات مختلف ما، در واقع بیشترین امتیاز را برای محتوا در نظر می‌گیرند. اما این سوال همیشه در بین علاقه‌مندان به محتوا و سئو وجود داشته است که صفحات سایت ما چطور ارزیابی می‌شوند و چه امتیازاتی برای تعیین کیفیت آنها در نظر گرفته می‌شود. یکی از مهمترین امتیازات و الگوریتم‌هایی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان باید در سال 2020 به صورت جدی به آن فکر کرد E-A-T گوگل است. در ادامه بیشتر درباره مفهوم این الگوریتم و عملکرد آن صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

 

E-A-T مخفف چیست؟

پیش از آن که بخواهیم درباره مفهوم E-A-T صحبت کنیم، باید ببینیم این سه حرف مخفف چیست. نکته جالب اینجاست که رمزگشایی از این سه حرف کاملا به شما نشان می‌دهد مهمترین موارد برای ارزیابی کیفی محتوای صفحات شما از نظر گوگل کدام گزینه‌هاست. این سه حرف ابتدای سه کلمه زیر است:
•    تخصص (Expertise)
•    اعتبار (Authoritativeness)
•    اعتماد (Trustworthiness)

EAT گوگل چیست؟ اصول سه گانه گوگل برای تولید محتوای باکیفیت

حالا زمان آن رسیده که ببینیم E A T  چیست و چرا EAT گوگل اهمیت زیادی دارد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سایت‌هایی با عنوان YMYL وجود دارند و در واقع الگوریتم امتیازدهی گوگل برای چنین سایت‌هایی اهمیت بسیار زیادی دارد. YMYL به معنای Your Money or Your Life  است و نشان می‌دهد محتوای سایت مورد نظر مستقیما به پول یا زندگی شما مرتبط است. از این رو میزان تخصص، اعتبار و اعتماد مخاطبان در تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد. اینجاست که گوگل به کمک اصول سه گانه خود محتوای باکیفیت را تشخیص می‌دهد. اما لازم است کمی مفصل‌تر درباره این اصول و سه مفهومی که اشاره کردیم صحبت کنیم.

1- تخصص (EXPERTISE)

یکی از نکات مهم در تولید محتوا این است که مطلب شما به صورت تخصصی و ترجیحا توسط افراد متخصص آماده شده باشد. در واقع تولیدکنندگان محتوا باید در حوزه‌های مرتبط دانش و تخصص کافی و قابل اثبات داشته باشند، تا بتوان به کسب و کار آنها به عنوان یک منبع موثق، بادانش و قابل اتکا نگاه کرد. نکته قابل توجه اینجاست که باید شناخت درستی از مخاطبان خود داشته باشید. اگر با افراد حرفه‌ای و متخصص روبه‌رو هستید، قطعا نمی‌توانید یک مطلب کوتاه با مفاهیم ابتدایی و کلی منتشر کنید. بلکه باید سراغ مطالب جامع و تخصصی بروید. از سوی دیگر اگر مخاطبان شما از طریق جستجوی عبارات مختلف وارد سایت شما شده‌اند و کاربران عمومی هستند، باید حتی مفاهیم پیچیده را به صورت کامل ساده و قابل فهم برای آنها توضیح دهید. 

2- اعتبار (AUTHORITATIVENESS)

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم مخاطبان باید شما را به عنوان یک مرجع معتبر و موثق بشناسند. این اعتبار از تعداد ارجاعاتی که از سوی سایت‌ها و کاربران دیگر به شما می‌دهند سنجیده می‌شوند. در واقع باید ببینید کجاها حرف شماست و کدام سایت‌ها و منابع دیگر شما را به عنوان مرجع معرفی کرده و به سایت یا مطالب‌تان لینک داده‌اند. در این قسمت بک‌لینک‌هایی که می‌گیرید، هر جایی که شما را در شبکه‌های اجتماعی منشن یا تگ می‌کنند و هرگونه سیگنال دریافتی موثر است. گوگل به دنبال این است که ببیند سایت، محتوا و نظرات و توانمندی‌های تولیدکنندگان محتوای شما تا چه اندازه توسط فعالان حوزه کاری مربوطه در نظر گرفته می‌شود و این اعتبار تا چه اندازه در محتوا و کل سایت شما توزیع شده است. به عنوان مثال مطالب شما باید دارای نویسنده مشخص با نام و تصویر باشد و نوشته‌های آنها به صورت گسترده در جاهای دیگر نیز بازنشر شده یا درباره آنها صحبت شده باشد.

3- اعتماد (TRUSTWORTHINESS)

اما بعد از تخصص و اعتبار، اعتماد است که اهمیت زیادی دارد. گوگل دقیقا به دنبال این است که بفهمد اگر افرادی از صفحه نتایج جستجو SERP به سایت شما وارد شدند، تا چه اندازه می‌توانید اعتمادشان را جلب کرده و نیازهای آنها را کامل و سریع مرتفع کنید. شما باید دقیقا به مخاطبان خود بفهمانید همان‌ چیزی هستید که ادعا می‌کنید و این حس اعتماد را باید در آنها به وجود آورید. باید نشان دهید که سمت کاربر هستید و او را از خودتان می‌دانید. درج تصاویر و توضیحات واقعی محصولات، بیان نقاط قوت و ضعف، یک پاراگراف توضیحات درباره نویسنده، صفحه درباره ما، گواهینامه‌ها، افتخارات و جوایز کسب شده و قسمت سوالات متداول یا راهنمای کاربر از جمله مواردی است که کمک می‌کند تا میزان اعتماد نسبت به شما بیشتر شود.

 

چرا E-A-T خیلی مهم است و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید حالا بتوانید ساده‌تر به این سوال پاسخ دهید. بدون شک گوگل به دنبال این است که ببیند شما تا چه اندازه برای مخاطب خود اهمیت قائل هستید. این سخت‌گیری زمانی بیشتر می‌شود که تشخیص دهد سایت شما و محتوای آن با پول یا زندگی افراد ارتباط دارد. به همین دلیل تلاش می‌کند تا از الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فاصله بگیرد و تا جایی که می‌تواند خودش را در قالب یک انسان واقعی قرار دهد. این مسئله آنقدر برای گوگل اهمیت دارد که برای این کار از نیروی انسانی استفاده می‌کند. طبیعتا اگر کاربری به سمت شما بیاید ولی نتواند تخصص، اعتبار و اعتماد لازم را دریافت کند، به سراغ رقبای‌تان می‌رود و دیگر به شما سر نخواهد زد. شاید امتیازاتی که مسئولان کنترل کیفیت گوگل در نظر می‌گیرند به صورت مستقیم در رتبه یک سایت در صفحه SERP تاثیر نداشته باشد، ولی مهم اینجاست که در ارزیابی محتوای باکیفیت تاثیر مستقیم دارد و می‌تواند به صورت غیرمستقیم در نتایج موثر باشد.

ریشه یابی E-A-T در سئو

همان‌طور که اشاره کردیم با توجه به اهمیت موضوع، گوگل برای امتیازدهی EAT از نیروی انسانی استفاده می‌کند که به آنها Quality Raters گفته می‌شود. تصور کنید یک سایت با موضوعات پزشکی دارید، قطعا در این حوزه حساسیت بیشتر است و این افراد باید با دقت و سخت‌گیری بیشتری محتوای شما را رصد کنند. گوگل یک کتابچه 164 صفحه‌ای را به عنوان مرجع در اختیار این افراد قرار داده است تا براساس استانداردهای تعریف شده بتوانند محتوا را بررسی کرده و از نظر کیفی به آن امتیاز دهند. راهنمای گوگل صفحات را براساس کیفیت محتوا به کمترین، کم، متوسط، بالا و بالاترین کیفیت تقسیم می‌کند. تمام هدف گوگل این است که تک‌تک صفحات شما بتوانند رتبه بالاتری را دریافت کنند.

ضمن اینکه از امتیازدهندگان خواسته می‌شود تا موارد زیر را با دقت بررسی کنند:

هدف صفحه

امتیاز E-A-T محتوا

کیفیت و حجم محتوای اصلی

اطلاعات لازم درباره خالق محتوای اصلی

اعتبار و احترام خالق محتوای اصلی

البته باید در جریان باشید که این موارد به تنهایی برای رتبه خوب گرفتن از سایت کافی نمی باشد با ما همراه باشید تا ادامه این مقاله را به شما بگوییم و آموزش دهیم همچنین فراموش نکنید که متوانید از طریق نظر دهیتان  با ما ارتباط داشته باشید 

پیاده‌سازی دستورالعمل‌های الگوریتم E-A-T گوگل جهت بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو

برای اینکه بتوانید با استفاده از دستورالعمل‌های الگوریتم EAT گوگل جایگاه خودتان را در صفحه نتایج گوگل ارتقا دهید، باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید. بدون شک این الگوریتم و سیستم امتیازدهی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه به چند مورد از مهمترین دستورالعمل‌های این بخش اشاره می‌کنیم.

1- مخاطب حرف اول و آخر را می‌زند

اگر قرار باشد بگوییم الگوریتم E-A-T به چه دلیل ارائه شده و چرا تا این اندازه اهمیت دارد، در یک جمله می‌توانیم بگوییم این مخاطب است که حرف اول و آخر را می‌زند. متاسفانه در حالی که این روزها بسیاری از کسب و کارها، مدیران و حتی بعضی کارشناسان فعال در حوزه سئو به دنبال راهکارهای زودبازده و ترفندهای مختلف هستند، اما تولید محتوای باکیفیت و منحصربه‌فرد و در نهایت اهمیت دادن به مخاطب فراموش شده است. همان‌طور که اشاره کردیم EAT برای ارزیابی کیفی محتواست، در نتیجه یادتان باشد اولویت اول و آخر باید اهمیت دادن به مخاطبان و کاربران سایت باشد تا سراغ سایت همسایه نروند!

2- تولید مستمر محتوای باکیفیت که قابل اشتراک‌گذاری باشد

برای تولید محتوای خود هدف داشته باشید و به درستی آن را منتقل کنید، برنامه زمانی منظم داشته باشید و این موضوع را به اطلاع مخاطبان‌تان برسانید و تلاش کنید همیشه صادق باشید و صادق بمانید. صرفا به دنبال تیترها و عناوینی نباشید که کلیک می‌گیرند، ولی زرد و دروغگو هستند. در انتشار محتوای خود نظم را رعایت کنید و تلاش‌تان بر این باشد محتوایی که تولید می‌کنید آنقدر کاربردی و منحصربه‌فرد باشد که بلافاصله کاربران آن را به اشتراک بگذارند. باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

منظم مطالب‌تان را منتشر کنید.

از نویسندگان دارای نام و مشخصات کافی استفاده کنید.

مطالب‌تان را به نویسندگانی بسپارید که معتبر هستند و برای جاهای مختلفی کار کردند.

روی موضوعات مرتبط با حوزه کاری خود تمرکز کنید و سراغ مطالب بی‌ربط نروید.

هنگام نوشتن محتوا به فکر الگوریتم‌ها نباشید، به مخاطبان انسانی فکر کنید.

از کلمات کلیدی به تناوب و به صورت طبیعی استفاده کنید.

پیش از نگارش مطلب حتما درباره کلمات کلیدی و محتوای آن تحقیقات لازم را انجام دهید.

از منابع مختلف استفاده کنید تا مطلب‌تان غنی‌تر و کاربردی‌تر باشد.

3- اعتبار خود را افزایش دهید

همان‌طور که اشاره کردیم داشتن اعتبار یکی از عوامل مهم در الگوریتم EAT است. به همین دلیل باید تمام تلاش‌تان را به کار بگیرید تا اعتبارتان در فضای بیرون از سایت را نیز تقویت کنید. این بخش می‌تواند به فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی، دریافت سیگنال‌های معتبر، ترغیب مخاطبان به تبلیغ و صحبت کردن درباره شما و... مرتبط باشد.

4- روی اعتماد کاربران کار کنید

همواره باید تلاش کنید مواردی را در نظر بگیرید که باعث افزایش اعتماد مخاطبان نسبت به شما شود. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه اگر کاربران به شما اعتماد کنند می‌توانند باعث اعتماد کاربران دیگر شوند، ضمنی که در مقابل اگر اعتمادشان از دست برود بازگرداندن آنها خیلی سخت خواهد بود. همیشه صادق باشید و آن چیزی که واقعا هستید نشان دهید. ضمن اینکه می‌توانید موارد زیر را نیز رعایت کنید:

از دستاوردها، جوایز و افتخارات خود بگویید.

برای مشتریان برتر ارزش قائل شوید، به مشتریان جدید خوشامد بگویید یا اگر مشتری ناراضی دارید حرفش را به دقت گوش کنید.

انتشارات یا سایت‌هایی که از محصولات، خدمات و محتوای شما گفته‌اند را برجسته نشان دهید.

شرایط مختلفی را برای پرداخت هزینه یا دریافت کالا در نظر بگیرید.

کارمندان باکیفیت را استخدام کنید تا در زمینه‌های مرتبط با قدرت مشغول به کار شوند.

از HTTPS استفاده کنید تا میزان امنیت سایت‌تان را نشان دهید.

برای نقد و بررسی‌ها، امتیازات کاربران، تاییدیه‌های آنها و موارد مشابه تحت عنوان UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر ارزش قائل شوید.

از ظرفیت‌هایی چون ضمانت بازگشت وجه استفاده کنید.

جمع بندی

E-A-T یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل برای ارزیابی کیفی و امتیازدهی به صفحات و محتوای سایت شماست که بر پایه سه مفهوم بسیار مهم تخصص، اعتبار و اعتماد استوار است. بنابراین باید با توجه به مواردی که در این مطلب اشاره شد تلاش کنید تخصص خود را نشان دهید، اعتماد مخاطبان را جلب کنید و تا می‌توانید به اعتبارتان بیفزایید.
 

 :: بازدید از این مطلب : 261
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

یکی از بدترین اتفاقات برای یک سایت، دریافت بک‌لینک‌های مخرب و اسپم است. این موضوع می‌تواند به سایت شما آسیب جدی وارد کند. اما شما می‌توانید به کمک ابزار Disavow گوگل بک‌لینک‌های مخرب و اسپم را حذف کنید. در این مطلب به آموزش این ابزار خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

DISAVOW چیست؟

پیش از شروع آموزش استفاده از ابزار Disavow گوگل بهتر است با مفهوم دقیق این اصطلاح بیشتر آشنا شویم  آن را وورد بررسی قرار دهیم . لینک‌های مخرب و اسپمی که به سمت شما می آیند و وب سایت شما را مورد بازرسی قرار میدهند نه‌تنها اعتبار سایت‌تان را خدشه‌دار می‌کنند، بلکه می‌توانند باعث جریمه سایت شما از سوی گوگل بشوند ! پس باید مواظب آن ها بود . به اقداماتی که برای حذف این بک‌لینک‌ها انجام می‌دهید و مانع می‌شوید به سمت سایت شما هدایت شوند Disavow گفته می‌شود. در واقع Disavow فایلی است که در گوگل ثبت می‌شود و داخل آن اعلام می‌کنید لینک‌هایی که در این فایل وجود دارد در نظر گرفته نشود. براین اساس دیگر بک‌لینک‌های مخرب و اسپم نمی‌توانند روی رتبه سایت شما تاثیر منفی داشته باشند.

 

معرفی ابزار DISAVOW BACKLINKS از زبان گوگل

گوگل در صفحه ابزار Disavow Backlinks می‌گوید هرگاه لینک‌های ناخواسته و غیرطبیعی به سمت سایت شما هدایت شود، می‌توانید آنها را با استفاده از ابزار ما حذف کنید. به گفته گوگل این ابزار یک قابلیت پیشرفته است و باید با دقت کامل از آن استفاده کنید. در صورت استفاده نادرست، این ویژگی می‌تواند روی عملکرد شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل تاثیر منفی بگذارد.

DISAVOW چه کاربردی دارد و چه زمانی باید از آن استفاده کنیم؟

این قابلیت کمک می‌کند تا بتوانید از هدایت بک‌لینک‌های مخرب و اسپم که به صورت پولی یا غیرطبیعی به سایت شما لینک می‌شوند جلوگیری کنید. طبیعتا دریافت بک‌لینک خیلی خوب است، ولی به شرط اینکه ارزشمند باشند و لینک‌سازی به‌صورت طبیعی انجام شده باشد. اما شاید تشخیص اینکه چه زمانی لازم است از Disavow استفاده کنید برای شما سخت باشد. در ادامه به شما می‌گوییم چه زمانی از این قابلیت استفاده کنید. اما اول از همه باید یک اعتبارسنجی روی لینک‌ها انجام دهید و ببینید کدام بک‌لینک‌ها بیشتر برای سایت شما مضر هستند. سپس تلاش کنید بدون استفاده از ابزار با صاحب سایتی که لینک‌ها از آنجا به سمت سایت شما می‌آیند صحبت کنید تا به صورت دستی این لینک‌ها حذف شود. اما در صورتی که این روش جواب نداد باید در مواقع زیر از Disavow استفاده کنید.

1- زمانی که ترافیک ورودی و رتبه‌های شما کاهش ناگهانی و شدیدی داشته باشد

پرواضح است که افت رتبه شدید و کاهش زیاد ترافیک ورودی نشان‌دهنده وجود مشکل در سایت شماست. همان‌طور که گفتیم باید خیلی دقت کنید. بنابراین، اول مطمئن شوید که مشکل از کجاست و حتما به بک‌لینک‌های مخرب و اسپم مربوط است یا خیر.
اگر مطمئن شدید که مربوط به لینک‌های غیرطبیعی است می‌توانید از Disavow استفاده کنید. با این کار به گوگل می‌گویید در حال تلاش هستید تا این مشکل را برطرف کنید.

2- زمانی که سایت شما با بک‌لینک‌های منفی سئو اسپم می‌شود

اگر سایت شما مورد حمله حجم زیادی از لینک‌های مربوط به سئو منفی و کلاه سیاه قرار گرفته باشد، باید به فکر حذف کردن این بک‌لینک‌ها باشید. اگر نمی‌دانید سایت شما مورد حمله قرار گرفته است یا خیر و اینکه لینک‌های خارجی به سمت سایت شما با کیفیت هستند یا خیر، می‌توانید از ابزارهای موجود برای نظارت بر این قضیه استفاده کنید.

3- زمانی که می‌دانید تیم سئو یا شرکتی که روی سئو سایت شما کار می‌کند، لینک‌های اسپم روی سایت‌های شما ایجاد کرده است

موارد زیادی وجود دارد که وبمستران با شرکت‌هایی برای انجام کارهای سئو وارد همکاری می‌شوند. متاسفانه بسیاری از این شرکت‌ها قول‌های عجیب و غریبی می‌دهند و اگر شرکت موردنظر را به درستی انتخاب نکرده باشید مجبورید ریسک روش‌های کلاه سیاه و لینک‌سازی‌های غیرطبیعی را به جان بخرید.
افراد غیرمتخصص سراغ خرید لینک و لینک‌سازی‌های غیرطبیعی می‌روند و به همین دلیل چون از روش‌های تاییدنشده از سوی گوگل استفاده شده است احتمال پنالتی‌شدن‌تان زیاد است. در این صورت باید سراغ حذف بک‌لینک‌های اسپم و غیرطبیعی بروید.
اما این نکته مهم یادتان باشد:
به هر حال اگر سایت‌ شما هنوز پنالتی نشده است، هیچ‌وقت لینک‌ها را به صورت انبوه disavow نکنید.

4- وقتی به صورت دستی کاری روی سایت خود انجام دهید

اقدامات دستی و غیرخودکار کارهایی نیست که معمولا انجام شود. با وجود این امکان چنین اقداماتی وجود دارد و اگر می‌دانید چنین کاری انجام داده‌اید از ابزار disavow استفاده کنید.
انواع مختلفی از اقدامات دستی وجود دارد و حواستان باشد فقط زمانی سراغ حذف بک‌لینک‌ها بروید که به شما هشدار داده شده و اقدامات غیرطبیعی بوده باشد. اگر موارد دارای مشکل مربوط به محتوای اسپم از سوی کاربران یا محتوای بی‌ارزش بود، می‌توانید بدون استفاده از ابزار disavow با کمک روش‌های مختلف این محتوا را حذف کنید.

آموزش DISAVOW کردن بک لینک های اسپم و مخرب در سرچ کنسول

بعد از توضیحاتی که دادیم در این قسمت می‌خواهیم در مورد آموزش Disavow کردن بک لینک های اسپم و مخرب در سرچ کنسول گوگل صحبت کنیم و گام به گام روش اجرای آن را به شما نشان دهیم.

مرحله اول - تهیه لیست لینک های اسپم (شناسایی لینک های اسپم)

در اولین قدم باید لینک‌های مخرب و بی‌کیفیت که به سمت سایت شما می‌آیند شناسایی کنید. معمولا لینک‌های زیر جزو این موارد هستند:

لینک‌های انبوهی که از سایت‌های غیرمرتبط و دارای محتوای بی‌ارزش به سمت شما می‌آیند.

بک‌لینک‌های به صورت انبوه و پولی خریداری شده‌اند.

قرارگرفتن لینک سایت شما در سایت‌های اسپمر

تبادل زیاد غیرطبیعی لینک با دیگران

ایجاد PBN و دریافت انبوه لینک

اگر در تشخیص بک‌لینک‌ها دچار مشکل شدید می‌توانید به سرچ کنسول گوگل بروید و روی Search Traffic بزنید. سپس Links to Your site را انتخاب کنید. در ادامه از بخش Who links the most باید روی Download more sample links و download latest links کلیک کنید.

مرحله دوم - تهیه فایل متنی به نام DISAVOW.TXT مطابق با استاندارد گوگل

بعد از شناسایی لینک‌های مخرب و اسپم باید یک فایل متنی به صورت disavow.txt (لزوما نام فایل نیازی نیست disavowباشد، ولی پسوند آن باید Txt باشد) حاوی این لینک‌ها تهیه کنید و آن را برای گوگل بفرستید. برای تهیه این فایل باید استانداردهای گوگل را رعایت کنید. هر سطر باید شامل یک URL باشد و هر لینک در یک خط باشد. اگر نیاز به توضیحات داشتید باید از هشتگ استفاده کنید. 

# Two pages to disavow
http://spam.example.com/stuff/comments.html
http://spam.example.com/stuff/paid-links.html
# One domain to disavow
domain:shadyseo.com

در نهایت فایل مورد نظر باید با پسوند txt و با یونیکد UTF-8 ذخیره شود.

مرحله سوم - آپلود فایل در سرچ کنسول

در این مرحله باید فایل نهایی را در سرچ کنسول گوگل بارگذاری کنید، ولی ممکن است چند هفته زمان ببرد تا نتایج مورد نظر مشخص شود. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

از طریق این لینک وارد صفحه disavow links شوید. 

سپس سایت موردنظرتان را انتخاب کرده و روی Disavow Links کلیک کنید.

در صفحه جدید روی Disavow Links بزنید.

در این مرحله روی Choose File بزنید و فایل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سپس روی Submit بزنید.

بعد از نهایی شدن اقدامات از سوی گوگل ایمیل حاوی جزئیات برایتان ارسال می‌شود.

مرحله چهارم - فرایند تایید توسط گوگل

اگر همه کارها را درست انجام داده باشید انتظار می‌رود در یک بازه زمانی یک تا چهار ماهه لینک‌های مخرب حذف شده و سایت شما از پنالتی خارج شود. در صورت تایید و نهایی شدن کار، ایمیلی از سوی گوگل برای شما ارسال می‌شود. اما حواستان باید همان‌طور که اشاره کردیم Disavow کردن خیلی حساس است و اگر به اشتباه این کار را انجام دهید ممکن است رتبه شما بدتر از قبل شود.

نکات مهم در مورد DISAVOW کردن بک لینک‌ها

از آنجایی که Disavow کردن خیلی حساس و کار پرخطری است بنابراین جز نکات بالا موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید:

اگر در مورد بک‌لینک‌های مخرب مطمئن هستید حتما اقدام به تهیه فایل کنید، در غیر این صورت کار را به متخصصان بسپارید.

استفاده از ابزارها و سرویس‌های مربوط به کیفیت‌سنجی لینک‌ها خیلی توصیه نمی‌شود.

در انتهای آدرس URL از اسلش (/) استفاده نکنید.

اگر دامنه فارسی برای شما بک لینک مخرب و اسپم درست کرده است، دنبال دامنه¬هایی بگردید که با xn شروع می‌شوند.

تمام فایل‌های ارسالی که حاوی لینک‌های مخرب هستند به صورت خودکار بررسی شده و disavow انجام می‌شود.

مطالعه مقاله "خرید بک لینک و جریمه شدن سایت شما توسط گوگل" پیشنهاد می شود.

بک لینک مخرب چیست؟

طبق الگوریتم‌های گوگل بک لینک‌های بی‌کیفیت نه تنها اثری در بهبود رتبه سایت نخواهند داشت، بلکه ممکن است سایت را با جریمه مواجه کنند. اما سؤال اینجاست که بک لینک‌های بی‌کیفیت چه مواردی هستند؟
موارد زیر را می‌توان جزو بک لینک‌های بی کیفیت به شمار آورد:

بک لینک‌های اسپم

بک لینک‌های خریده شده

بک لینک‌های موجود در مزرعه‌های لینک یا PBN

بک لینک‌های موجود در سایت‌های بی ارزش و با اسپم اسکور (spam score) بالا

در واقع تمام این‌ها را می‌توان جز بک لینک‌های مخرب به شمار آورد. اما قضیه وقتی خطرناک می‌شود که تعداد این نوع بک لینک‌ها افزایش یابد و توجه گوگل را به خود جلب کند. در این صورت گوگل به اینکه شما عمداً برای کسب بک لینک به سراغ روش‌های کلاه سیاه سئو می‌روید مشکوک شده و ممکن است سایتتان را با افت رتبه مواجه سازد.

چه لینک‌هایی برای سئو سایت مضر هستند؟

تمام انواع بک لینک‌های مخرب که در بخش قبلی به آن‌ها اشاره شد برای سئو سایت مضر هستند. البته گوگل روش‌های دیگری نیز برای تشخیص بک لینک مخرب دارد. برای مثال چنانچه یک بک لینک با یک انکرتکست یا تصویر ثابت در تمام صفحات سایتی تکرار شده باشد از نظر گوگل مشکوک است. چنین بک لینک‌هایی معمولاً بنرهایی هستند که از سوی مالک سایت مقصد خریداری شده‌اند. نوع دیگری از بک لینک که می‌تواند برای سئو سایت مضر تشخیص داده شود، این است که تمام بک لینک‌های ورودی به یک صفحه فرود مشخص فقط از یک انکرتکست خاص (مثلاً کلیدواژه اصلی صفحه) استفاده کنند. در این صورت احتمال اینکه تمام این بک لینک‌ها توسط مدیر سایت ساخته شده باشند بالاست.

چگونه بک لینک ‌های مخرب را تشخیص دهیم؟

ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما خودتان اقدام به ساخت بک لینک مصنوعی نکرده باشید اما دیگران به دلایلی مانند سئو منفی این کار را برای سایت شما انجام داده باشند. اما روش تشخیص بک لینک مخرب چیست؟ یکی از بهترین روش‌ها این است که با استفاده از ابزارهای تشخیص بک لینک‌های سایت (مانند MOZ Link Explorer)، فهرستی از تمام بک لینک‌های سایت خود تهیه کرده و سپس موارد زیر را در آن‌ها بررسی کنید:

اسپم اسکور

به کمک نوار ابزار ماز، اسپم اسکور آن‌ها را بررسی کنید. سایت‌هایی با اسپم اسکور بالا جزء لینک‌های مخرب به حساب خواهند آمد.

موضوع سایت

سایتی که به شما لینک می‌دهد باید موضوعی مرتبط با موضوع سایت خودتان داشته باشد. 

انکرتکست

برای لینک دادن به یک صفحه از انکرتکست‌های متنوعی استفاده کنید؛ مثلاً از URL صفحه، کلمه کلیدی، مترادف کلمه کلیدی، نام برند و ... .

PA / DA

قضیه این نیست که تنها از سایت‌های با DA بالا بک لینک بگیرید اما باید یک تناسب وجود داشته باشد. به عبارت دیگر هم از سایت‌های با DA بالا بک لینک بگیرید و هم از سایت‌های با DA پایین تا همه چیز طبیعی جلوه کند.

جمع‌بندی

دریافت بک‌لینک از بیرون سایت برای بالارفتن رتبه اهمیت زیادی دارد و مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد. اما هر چیزی که به صورت مخرب، اسپم و غیرطبیعی باشد، گوگل به شدت با آن مبارزه کرده و شما را پنالتی می‌کنند. برای رهایی از بک‌لینک‌های مخرب و اسپم باید آنها را disavow کنید. این کار در واقع شامل یک فایل متنی حاوی آدرس لینک‌های اسپم است که روی سرچ کنسول گوگل بارگذاری می‌شود و می‌گوید کدام بک‌لینک‌ها به سمت سایت شما کیفیت مناسب را ندارند. اما این کار خیلی پر خطر است و گاهی این احتمال وجود لینک‌های سالم را وارد این لیست کرده باشید و رتبه شما مجددا کاهش پیدا کند. بنابراین اگر خودتان نمی‌توانید لینک‌های دارای مشکل را تشخیص دهید از شرکت‌ها و افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

 :: بازدید از این مطلب : 236
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

سئو چیست؟ امروزه همان سوالی است که در تمامی زیرشاخه های کسب و کارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، مطرح می شود.

کمی گنگ است؟ جای هیچ نگرانی نیست؛ ادامه این مطلب را با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید تا متوجه مفهوم سئو شوید.

 

 

ممکن است بارها شنیده باشید که مالکین کسب و کار یا بازاریاب ها در رابطه با اهمیت بازاریابی دیجیتال و یا مزایای سئو صحبت می کنند. همچنین احتمالا شنیده اید که چرا هر کسب و کار کوچکی باید در زمینه سئو فعالیت کند. اما واقعا تعریف سئو چیست؟

سئو مخفف بهینه سازی موتور جستجو می باشد و شاید فقط یک کلمه سه حرفی باشد اما میتواند یک دنیا تفاوت در استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما ایجاد کند. ر قسمت زیر ما به این سوال پاسخ میدهیم که تعریف سئو چیست؟ ما همچنین بعضی دیگر از سوالات رایج در رابطه با بهینه سازی موتور جستجو را بررسی می کنیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم که درک بهتری نسبت به ماهیت و اهمیت سئو برای کسب و کار خودتان به دست بیاورید.

تعریف سئو چیست و چه مفهومی دارد؟

معنی بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو (SEO: Search Engine Optimization) فرآیند تغییر دادن طراحی و محتوای وبسایت برای نمایش بهتر در موتور جستجو می باشد. با بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو، شما میتوانید قابلیت رویت وبسایت خودتان را در جستجوهای ارگانیک و غیر پولی در نتایج موتور جستجو، تقویت کنید.

اگر هنوز نمیدانید که کار سئو چیست و چطور کار می کند، به صورت خلاصه آن را برای شما توضیح میدهیم. موتورهای جستجو مانند گوگل، سایت شما را بررسی می کنند، طراحی و محتوای آن را بررسی می کنند و تلاش می کنند که موضوعات وبسایت شما را شناسایی کرده و میزان رضایت کاربران نسبت به سایت را درک کنند. این فرآیند با نام بررسی وبسایت یا Crawl شناخته می شود. این فرآیند به موتورهای جستجو کمک می کند تا نتایج بهتر و مفید تری را به کاربران ارائه کنند.

با بهبود سئو سایت، کسب و کار شما میتواند کار موتورهای جستجو را برای درک و ایندکس کردن محتوای شما ساده تر می کند. هر چه وبسایت شما از نظر موتورهای جستجو بهتر باشد، احتمال این که موتورهای جستجو سایت شما را در جستجوهای مربوطه برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا سرویس های شما توسط کاربران، ارائه کنند.

به عنوان مثال، سایت Alibaba برای عبارت “خرید بلیط قطار” رتبه اول را در صفحه نتایج دارد.

آن ها برای ترافیک ارگانیکی که از جستجوهای مشتری های خودشان به دست می آورند، هیچ هزینه مالی را پرداخت نمی کنند.

با ایجاد کردن تغییرات کوچک یا پیچیده در وبسایت خودتان، کسب و کار شما میتواند سئو خودش را تقویت کرده و در نتیجه رتبه بندی شما در موتور جستجو بهبود پیدا می کند. هدف بیشتر کسب و کار ها، رتبه بندی در صفحه اول گوگل، بینگ، و دیگر موتورهای جستجو برای کلمات و عبارات کلیدی می باشد که مرتبط با محصولات یا سرویس های شما می باشد. تنها روشی که میتوانید برای بهبود رتبه بندی خودتان استفاده کنید، بهبود سئو در طول زمان می باشد.

رتبه بندی در SERP ها چیست؟

حالا که شما فهمیده اید که سئو چیست و چه معنا و مفهومی دارد، می خواهیم کمی جلوتر برویم. یکی دیگر از سوالات رایج که می شنویم این است؛ رتبه بندی SERP چیست؟

SERP به معنی صفحه نتایج موتور جستجو می باشد. رتبه بندی SERP شرکت شما یعنی جایگاه سایت شما در موتور جستجو. بهبود بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می کند که رتبه بندی خودتان را تقویت کرده و قابلیت رویت سایت خودتان به صورت آنلاین را بهبود بخشید. هر چه رتبه بندی شما در SERP ها برای کلمات و عبارات کلیدی مربوطه بالاتر باشد، احتمالا مشتریان بیشتری سایت و خدمات و محصولات شما و یا موضوعات مربوطه در موتور جستجو را پیدا می کنند.

برای بیشتر بخش ها، بیشتر مشتریان فقط صفحه اول گوگل، بینگ یا هر موتور جستجوی دیگر را بررسی می کنند. به همین دلیل هر کسب و کاری که می خواهد قابلیت رویت خودش را در موتور های جستجو بیشتر کرده و مشتریان خودش را افزایش دهد، باید تلاش کند که رتبه بندی SERP خودش را بهبود بخشد.

 

من می دانم سئو چیست و کار بهینه سازی هم کرده ام؛ حال چگونه سئو سایت خود را بهبود بخشم؟

عوامل مختلفی وجود دارد که بر روی رتبه بندی و سئو شما تاثیر دارد. اگرچه گوگل از الگوریتم های پیچیده ای برای مشخص کردن رتبه بندی شما در موتور جستجو استفاده می کند، اما باز هم می توانید با استفاده از بهترین روش های موجود برای طراحی و تولید محتوای وبسایت، رتبه بندی خودتان را بهبود بخشید.

در ادامه ما به چند روش اشاره می کنیم که میتوانید با استفاده از آن ها رتبه بندی خودتان در نتایج موتور جستجو را بهبود بخشید.

تولید محتوای با کیفیت؛ یکی از بهترین روش ها برای بهبود رتبه بندی سئو، تولید کردن محتوای با کیفیت منحصر به فرد و مهم می باشد. هر چه محتوای با کیفیت تری تولید کنید، موتور های جستجو اهمیت بیشتری به سایت شما میدهند و متوجه می شوند که سایت شما مفید می باشد.

جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید؛ یکی دیگر از المان های مهم برای بهبود سئو، جستجوی کلمات کلیدی می باشد. شما باید کلمات کلیدی را پیدا کنید که مشتریان و بازدید کنندگان سایت شما به دنبال آن ها هستند. سپس باید محتوای خودتان را بر اساس این کلمات و عبارات کلیدی ایجاد کنید تا بتوانید احتمال رتبه بندی در SERP ها را افزایش دهید.

مطمئن شوید که سایت شما با موبایل سازگار است؛ اگر می خواهید در بازار دیجیتال رقابت کنید، قطعا باید سایتی سازگار با موبایل داشته باشید. سایت های سازگار با موبایل نه تنها باعث بهبود تجربه کاربری در وبسایت شما می شود، بلکه بر روی رتبه بندی سئو شما هم تاثیر دارد.

بهینه سازی وبسایت برای جستجوی صوتی؛ آیا می دانید که بر اساس گفته گوگل، حالا 41% از بزرگسالان و 55% از نوجوانان به صورت روزانه از جستجوی صوتی استفاده می کنند؟ به علاوه، بر اساس تحقیقات Gartner 30% از جستجوها در سال 2020 به صورت جستجوی صوتی خواهد بود. در دنیای امروز که در آن بسیاری از افراد ترجیح میدهند که از جستجوی صوتی استفاده کنند، قطعا این موضوع بر روی سئو وبسایت شما تاثیر میگذارد.

مهم ترین تفاوت در جستجوی صوتی و متنی (تایپ شده) کلمات کلیدی مورد استفاده می باشند. وقتی یک نفر می خواهد به صورت نوشتاری جستجو کند در موتور جستجو می نویسند «رخت خواب ارزان»، اما وقتی همین فرد بخواهد به صورت صوتی جستجو کند، می گوید «چطور می توانم یک رخت خواب ارزان بخرم؟». پس می بینید که در جستجوی صوتی، کلمات کلیدی طولانی تری مورد استفاده قرار می گیرند. چون که به صورت طبیعی، عبارات گفتاری طولانی تر هستند و بیشتر حالت سوالی دارند. پس اگر می خواهید بدانید که کلمات کلیدی سئو چیست، در ابتدا باید مشخص کنید که منظور از آن کلمه کلیدی، به صورت صوتی است یا متنی.

چند عامل سئو دیگر وجود دارد که شما باید آن ها را کنترل کنید. اما، عوامل مختلفی از آن ها به صورت خارجی هستند یعنی این عوامل تحت تاثیر بازدید کنندگان و یا خوانندگان وبسایت شما می باشد. مثلا اعتبار سایت شما مبتنی بر کیفیت سایت ها یا افراد دیگری است که از لینک صفحات شما استفاده کرده و یا صفحه شما را برای دیگران به اشتراک می گذارند. هر چه سایت های با کیفیت بیشتری از لینک شما استفاده کرده باشند، اعتبار شما نیز بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل سئو که میتواند بر روی رتبه بندی SERP شما تاثیر داشته باشد، این است که آیا بازدید کنندگان زمان کافی برای تعامل با محتوای شما صرف میکنند یا سریع سایت شما را ترک می کنند. این پارامتر با نام نرخ پرش هم شناخته می شود. به دلیل این که نمی توان به هیچ صورتی تضمین کرد که بازدید کنندگان مدت زمان طولانی در سایت شما بمانند و از محتوای شما استفاده کنند، شما باید محتوای جذابی ایجاد کنید که مخاطبین دوست داشته باشند از آن ها استفاده کنند و در سایت شما باقی بمانند.

عوامل منفی تاثیرگذار بر سئو چیست؟

فعالیت های خاصی وجود دارند که می توانند به بهبود سئو شما کمک کنند اما عواملی نیز وجود دارد که تاثیر منفی بر روی بهینه سازی موتور جستجو دارند. در این قسمت، ما چند عامل سئو منفی را بررسی می کنیم:

محتوای ضعیف یا بدون اطلاعات کافی؛ بعضی از شرکت ها تلاش می کنند تا از روش های ساده برای تولید محتوا استفاده کنند و محتوای ضعیفی را در وبسایت خودشان قرار میدهند. اما، محتوایی که اطلاعات کمی داشته باشد معمولا تاثیر منفی بر روی سئو شما ایجاد می کند. این محتوا برای بازدید کنندگان وبسایت شما مفید نیست در نتیجه گوگل و دیگر موتورهای جستجو سایت شما را به خاطر محتوای ضعیف جریمه می کنند.

محتوایی که بیش از حد کلمه کلیدی در آن نوشته شده باشد؛ یکی دیگر از موضوعاتی که میتواند به صورت منفی بر روی رتبه بندی موتور جستجو تاثیر داشته باشد استفاده زیاد از کلمات کلیدی است. این موضوع زمانی رخ میدهد که شما مقدار زیادی از کلمات کلیدی را بدون دلیل در محتوای خودتان استفاده کنید. مثلا، ممکن است در یک پست وبلاگ بیست مرتبه از کلمه کلیدی استفاده کنید اما پست شما ارزش یا مفهومی نداشته باشد. این متن فقط پر شده از کلمات کلیدی. موتور های جستجو، این رفتار را جریمه می کنند زیرا واقعا ارزشی برای بازدید کنندگان ندارد.

لینک به محتوای اسپم؛ در بخش قبلی، ما در رابطه با بک لینک از منابع با کیفیت و تاثیر مثبت آن بر روی اعتبار وبسایت شما صحبت کردیم که باعث می شود رتبه بندی شما در موتور جستجو بهبود پیدا کند. اما در صورتی که شما از وبلاگ های اسپم، تالارهای گفتمان و یا منابع کم اعتبار دیگری لینک داشته باشید، ممکن است این موارد بر روی رتبه بندی SERP شما تاثیر منفی داشته باشد.

این ها تنها چند مورد محدود هستند که بر روی سئو شما تاثیر منفی دارد. بهترین روش برای اجتناب از جریمه شدن به خاطر این حالت از رفتار، استفاده از بهترین روش های سئو و تمرکز بر روی تولید محتوای با کیفیت می باشد. بهینه سازی موتور جستجو نیاز به زمان دارد تا بتواند باعث تولید ترافیک ارگانیک در سایت شما شود. حال شاید بگویید که این پروسه زمان بر است و در نهایت سودرسانی سئو چیست؟

درست است که سئو سایت یک پروسه زمان بر است؛ اما، استفاده از بهترین روش ها و تلاش برای ایجاد کردن محتوای با کیفیت و مفید، قطعا در انتها سود زیادی را برای شما ایجاد می کند. به این صورت که وقتی یک سایت، رنک یک در نتایج جستجو را بعد از مدت زمان زیادی به دست می آورد، به همین راحتی ها شاهد افت رنک نخواهد بود و اگر به درستی از تکنیک های سئو استفاده کند، ممکن است برای سال  

تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی سئو چیست؟

یکی دیگر از سوالل های که خیلی زیاد آن را می شنویم این است که ایا شبکه های اجتماعی برای سئئو تاثیر زیادی دارد یا خیر ؟

این سوال ، بسیار مهمی است که پیدا کردن جواب آنمیتواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند 

چند روش وجود دارد که فعالیت در رسانه های اجتماعی بر اساس آن ها می توانند بر روی سئو و رتبه بندی شما در SERP ها تاثیر داشته باشند. به صورت کلی، محتوای رسانه های اجتماعی شما باعث می شود که ترافیک بیشتری به وبسایت شما جذب شود. با اشتراک گذاری لینک ها به صورت منظم در وبسایت و ارائه لینک محتوای خودتان در رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و لینکدین، باعث می شود که مشتریان احتمالی بیشتری را به سایت خودتان جذب کنید و محتوای خودتان را به افراد بیشتری ارائه کنید.

پروفایل های شرکت شما در رسانه های اجتماعی نیز می توانند در موتورهای جستجو رتبه بندی شود. مثلا همین الان نام شرکت خودتان را در گوگل جستجو کنید. آیا پروفایل رسانه های اجتماعی شما هم نمایش داده می شود؟ شرکت هایی که در رسانه های اجتماعی هم فعالیت دارند، معمولا از فیسبوک، توییتر، لینکدین و پروفایل های دیگر استفاده می کنند تا این پروفایل ها همراه با وبسایت شرکت در نتایج جستجو نمایش داده شود. بهترین روش برای رتبه بندی پروفایل های رسانه های اجتماعی، فعالیت و مشارکت فعال با مخاطبین و دنبال کنندگان در رسانه های مختلف می باشد. البته هنوز ابتدای کار هستید؛ اما اگر بدانید که کارکرد ابزارهای سئو چیست، متوجه خواهید شد که بسیاری از این ابزارهای تحلیل سئو سایت، پروفایل های شبکه های اجتماعی را هم به شما نشان می دهند. این یعنی شبکه های اجتماعی از طرق مختلف می توانند به رتبه بندی شما در نتایج جستجوی گوگل کمک کنند.

گاهی اوقات اعتبار اجتماعی شما هم بر روی رتبه بندی SERP ها تاثیر دارد. این یعنی موتورهای جستجو تعداد دنبال کنندگان و میزان مشارکت آن ها نسبت به پروفایل های رسانه های اجتماعی شما را برای رتبه بندی در نظر می گیرند. سپس آن ها از این اطلاعات استفاده می کنند تا رتبه بندی برند شما را در نتایج جستجو، مشخص کنند.

 

چرا سئو برای کسب و کار من مهم است؟

حالا که میدانید سئو چیست و اندکی در رابطه با نحوه کارکرد آن آگاهی دارید، ممکن است با خودتان بگویید که سئو چرا باید برای من مهم باشد؟

مهم نیست که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید یا کسب و کار شما چقدر بزرگ یا کوچک است، اما مشتریان هر روزه به دنبال برند های آنلاین مانند برند شما هستند. یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به این مشتریان احتمالی، استفاده از موتورهای جستجو می باشد.

این طور در نظر بگیرید: وقتی می خواهید در رابطه با یک محصول یا یک سرویس اطلاعات به دست بیاورید کجا را جستجو می کنید؟

اینترنت!

به همین دلیل مشتریان شما هم برای یافتن پاسخ سوالات و یا تحقیق در رابطه با محصولات یا سرویس های مختلف از اینترنت و موتورهای جستجو استفاده می کنند. برای بیشتر مشتریان، سفر خریدار با جستجو در موتور هایی مانند گوگل شروع می شود. آن ها به دنبال عبارات یا کلمات کلیدی مطابق با نیازها و یا چالش های خودشان می گردند و سپس به وبسایتی می روند که می تواند راهکار خوبی را به آن ها ارائه کند. در صورتی که آن ها اول با کسب و کار شما رو به رو شوند، ممکن است صدها هزار دلار به درآمد شما اضافه شود.

با بهبود سئو، شما میتوانید رتبه بندی خودتان در صفحه نتایج موتور جستجو را بهبود بخشید. این موضوع باعث بهبود قابلیت رویت شما، افزایش احتمال جذب مشتریان و بهبود رتبه بندی شما می شود. با استفاده از محتوای با کیفیت که بر روی کلمات و عبارات کلیدی مربوطه تمرکز دارد، میتوانید در زمان نیاز مشتریان به آن ها کمک کرده و پاسخ سوالات و راهکار مشکلات آن ها را ارائه کنید.

بهینه سازی موتور جستجو برای  کسب و کارهای کوچکی که میخواهند در بازار آنلاین رقابت کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. بیشتر کسب و کارهای کوچک بودجه های بازاریابی دیجیتال کمی دارند. اگر چه ممکن است نتوانند با شرکت های بزرگ در زمینه تبلیغات رقابت کنند، اما باز هم سئو می تواند تاثیر خوبی بر روی کار آن ها داشته باشد. هر  شرکت، فارغ از اندازه اش می تواند بهینه سازی موتور جستجو را تقویت کرده و رتبه بندی خودش را در SERP ها افزایش دهد.

فراتر از موتورهای جستجو بیاندیشید

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در رابطه با وبسایت شرکت خودتان در نظر داشته باشید، این است که دیدگاه شما باید فراتر از موتورهای جستجو باشد. به بیان دیگر، شما باید به فکر کاربران انسانی باشید که به وبسایت شما می آیند و از محتوای شما استفاده می کنند. البته ممکن است در نگاه اول این موضوع کمی عجیب  باشد، اما این نگرش یکی از بهتری روش ها برای بهبود سئو و رتبه بندی در موتور جستجو می باشد.

مثلا شما میتوانید محتوایی را بنویسید که به صورت عالی برای موتور جستجو بهینه سازی شده است، اما در صورتی که این محتوا برای انسان ها بی معنی باشد، در این صورت هیچ فایده ای نصیب کسب و کار شما نمی شود. اصلا مهم نیست که چند مرتبه از یک کلمه کلیدی در پست یا صفحه خودتان استفاده می کنید، در صورتی که محتوا به بازدید کنندگان شما کمکی نکند، قطعا آن ها سایت شما را ترک کرده و دیگر به سایت شما باز نمی گردند.

شرکت شما در زمان طراحی وبسایت باید انسان ها را در نظر داشته باشد نه موتور جستجو. بازدید کنندگان باید بتوانند از دسکتاپ یا موبایل به راحتی از سایت شما استفاده کنند و در آن جابجا شوند. هر چه یافتن اطلاعات مورد نیاز کاربران سخت تر باشد، احتمال این که سایت شما را ترک کرده و به سراغ سایت دیگری بروند، بیشتر خواهد بود.

نگاهی دقیق تر به سئو (معرفی برخی از اصطلاحات)

خب امیدواریم تا اینجای کار به خوبی درک کرده باشید که سئو چیست چراکه در این بخش بدون داشتن درک درستی از بیس سئو، نمی توانید مفاهیم را درک کنید. همیشه سعی کنید در ابتدا پایه خوبی ایجاد کنید و بر روی آن، ساختار مدنظر خود را بسازید. یادتان هست در مدرسه، بیان می شد که فلانی پایه ریاضی اش ضعیف است؟ این مسئله در مورد سئو سایت نیز کاملا صدق می کند. پس اگر هنوز نمی دانید سئو چیست، برگردید و این مقاله را حتی برای چند مرتبه مطالعه کنید تا مشکلی در آینده برای شما به وجود نیاید؛ البته اگر می خواهید در زمینه بهینه سازی سایت فعالیت خود را شروع کنید!

در ابتدای کار موتور جستجوی گوگل، درک مفهوم سئو کمی سخت بود؛ اما وب سایت های برتری که در این زمینه فعالیت داشتند، عبارات و اصطلاحاتی را بیان کردند تا درک سئو برای همگان ملموس شود. یکی از کارهایی که این وب سایت، از جمله Moz، انجام دادند، این بود که فعالیت های مرتبط با سئو را به چندین بخش دسته بندی کردند. در ادامه این دسته بندی ها و نام گذاری ها را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید یکی از این عبارات بود. یادتان است که در بالاتر بیان کردیم که سئو یعنی هماهنگی سازی سایت خود با الگوریتم رتبه بندی گوگل؟ خب باید بگوییم که برخی فعالیت ها وجود دارند که خارج از این چارچوب بوده و می توانند رتبه وب سایت شما را افزایش دهند! در ادامه بیشتر در مورد این مسئله صحبت می کنیم و فعلا کاری با این نوع فعالیت ها نداریم. سئو کلاه سفید در واقع یعنی سئو خوب، سئو قانونی، سئو جوانمردانه یا هر اسمی که می خواهید بر روی آن بگذارید. تمامی فعالیت هایی که در قالب سئو کلاه سفید شناخته می شوند، مطابق با قوانین گوگل و الگوریتم آن هستند و هر وب سایتی که بهتر از سایت های دیگر، این تطابق را به گوگل بفهماند، می تواند در رتبه های برتر نتایج جستجوی گوگل، رتبه بندی شود.

سئو کلاه سیاه

دسته دیگری که برخی از فعالیت های سئو در آن قرار می گیرند، سئو کلاه سیاه می باشد. کلاه سیاه شامل روش ها و تکنیک هایی است که هدف از انجام تمامی آن ها، دور زدن خزنده موتور جستجوست.

اگر از قدیم الایام اهل جستجو کردن در فضای وب بوده باشید، حتما برایتان پیش آمده که عبارتی را جستجو کنید و وارد یکی از لینک های صفحه اصلی گوگل شوید؛ اما بعد از ورود، هیچ محتوا یا مطلب مرتبطی که شما را به آنچه می خواستید برساند، ندیده اید!

این مسئله یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه بود که طی آن کاربران مختلف برای عبارت کلیدی های متعدد وارد یک صفحه می شدند و آن صفحه رنک و ورودی کلی وب سایت را به شدت افزایش می داد.

اما امروزه دیگر چنین اقداماتی از سوی وبمسترها امکان پذیر نیست.

چراکه گوگل بروز رسانی های زیادی در الگوریتم رتبه بندی خود ایجاد کرده است تا از بروز و به ثمر رسیدن تکنیک های کلاه سیاه، جلوگیری کند. ولی هنوز هم روش هایی وجود دارد که برخی از وبمسترها از آن ها استفاده می کنند تا الگوریتم گوگل را دور زده و در بین رتبه های برتر قرار بگیرند.

سئو کلاه سیاه دقیقا برخلاف کلاه سفید، در تلاش است تا فعالیت هایش بر اساس قوانین گوگل نباشد.

سئو داخلی یا همان On-page SEO

احتمالا نام این نوع از بهینه سازی سایت را زیاد شنیده اید و تا حدودی با آن آشنایی دارید. سئو داخلی شامل تمام چیزهایی می شود که کاربران شما آن ها را در سایت مشاهده می کنند. بخش عمده آن را محتوای سایت تشکیل می دهد. یعنی شما تمامی فاکتورهای داخلی سایت خود را برای موتور جستجو و کاربران بهینه سازی کنید.

سئو داخلی در صورتی در بهبود رتبه بندی سایت شما تاثیرگذار است که محتوای ساختاریافته، یونیک، باکیفیت و خاص را به مخاطبین ارائه کند.

بنابراین فهمیدیم که مهم ترین بخش در سئو داخلی این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما باکیفیت و فوق العاده است. اما این به تنهایی کافی نیست و یکسری فاکتور مهم دیگر وجود دارند که باید رعایت شوند. اگر علاقه مند هستید بیشتر در این زمینه اطلاعات به دست بیاورید، مقاله سئو داخلی ما می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

سئو خارجی یا همان Off-page SEO

ارائه یک تعریف دقیق برای سئو خارجی شاید کمی دشوارتر از سئو داخلی باشد. اما به طور خلاصه و جامع، سئو خارجی را می توان به صورت زیر تعریف نمود:

اولین و مهم ترین بخش از سئو خارجی وب سایت، لینک سازی است. همیشه به خاطر داشته باشید که لینک سازی یکی از بزرگترین بخش های سئو سایت به شمار می رود و همواره به آن نیاز خواهید داشت. برخی از کارشناسان سئو سایت، لینک سازی را سخت ترین کاری که در زمینه بهینه سازی سایت وجود دارند، می دانند.

این مسئله خیلی مهمی است…

لینک گرفتن از وب سایت هایی که اعتبار خوبی نزد گوگل دارند، می توانند در رتبه بندی صفحات سایت شما تاثیر بسزایی بذارد. دقت داشته باشید که هیچ زمان نمی توان تاثیری که یک لینک بر روی وب سایت می گذارد را اندازه گیری کرد. طبیعی است که کسب لینک از وب سایت های معتبر، کار آسانی نیست.

شبکه های اجتماعی یکی دیگر از سیگنال های تاثیرگذار خارجی هستند که رتبه سایت شما را بهبود خواهند داد. اگر کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف مثل فیسبوک، توییتر و … در مورد وب سایت شما صحبت کنند و شما در آنجا نیز به عنوان یک برند شناخته شده حضور داشته باشید، این مسئله به طور غیرمستقیم می تواند به افزایش اعتبار شما در گوگل کمک کند. علاوه بر این ها، شما می توانید طرفداران خود در شبکه های اجتماعی را به وب سایت خود دعوت کرده و از این طریق ورودی خوبی به دست بیاورید.

تا اینجای کار فهمدید که سئو چیست و زیرشاخه های کلاه سفید، کلاه سیاه، داخلی و خارجی آن چه تعاریفی دارند. دو بخش مهم دیگر می ماند به نام های سئو فنی و سئو محلی که هر سئوکاری باید آن ها را به خوبی بشناسد.

سئو فنی (Technical SEO)

قبل از اینکه بخواهیم یک وب سایت را بهینه سازی کنیم، باید بیس و اساس آن را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنیم که مشکلی در آن وجود نداشته باشد. اگر از همین ابتدای کار مشکل اساسی در یک وب سایت وجود داشته باشد، اکثر اقدامات بعدی شما که به جهت بهبود رتبه سایتتان است بی ثمر خواهد بود. به این پروسه که طی آن مشکلات فنی سایت مورد تحلیل قرار گرفته و مرتفع می شوند، سئو تکنیکال یا فنی می گویند. فشرده سازی کدها، بهبود سرعت سایت، امنیت، وضعیت صفحات 404 و ریدایرکت ها، بررسی وضعیت تگ ها و … از جمله اقداماتی هستند که در سئو فنی باید انجام شوند.

طبعا انجام برخی اقدامات سئو فنی نیازمند دانش کدنویسی است. به همین دلیل معمولا سئوکارانی که مهارتی در این زمینه ندارند، مشکلات شناسایی شده را به توسعه دهنده وب سایتشان انتقال می دهند و از او می خواهند تا این مشکلات را مرتفع کند. بعد از آن، مسیر بهینه سازی سایت هموار شده است و شما به راحتی می توانید به دیگر بخش های سئو سایت بپردازید و بهترین نتیجه را بگیرید.

 :: بازدید از این مطلب : 233
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

اگر شما یک بازاریاب بوده و یا کمی در مورد انواع افزونه گوگل کروم اطلاعات داشته باشید، طبیعتا می دانید که آن ها در سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارند. بر اساس آمارهای به دست آمده، 97 درصد مردم اطلاعات مورد نیاز خود درباره یک کسب و کار را بیشتر از طریق فضای مجازی به دست می آورند و گوگل نیز حدود 90 درصد از کل جستجوهای فضای مجازی را از آن خود کرده است. این نکته برای بازاریابان مهم است که حتما وقت مناسبی برای بهینه سازی سایت خود در نظر بگیرند. این باعث می شود تا یک بازاریاب بتواند در زمان مصرفی خود، صرفه جویی لازم را داشته باشد.

بهترین افزونه های گوگل کروم برای سئو سایت

بر اساس گفته های اساتید آموزش سئو خوشبختانه وقتی صحبت از بهبود سئو سایت و بهینه سازی زمان می شود، شما می توانید برای کمک کردن به این روند، از افزونه های گوگل کروم استفاده کنید. در واقع تعداد بسیار زیادی از آن ها وجود دارد اما شما برای نتیجه گرفتن باید بهترین آن ها را شناسایی کنید.

در نتیجه ما برای راحتی شما 20 مورد از بهترین افزونه های گوگل کروم را جمع آوری کرده و در ادامه این مقاله به بررسی جداگانه هر کدام از آن ها می پردازیم. این افزونه های به گونه ای انتخاب شده اند که برای بهبود سئو سایت کاربرد ویژه ای داشته باشند. افزونه های Google Chrome برای جستجوی ایده استراتژی سئو و برررسی سریع تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا مفید هستند. برخی از آن ها با ارائه نمودارهای مختلف، به شما کمک می کنند تا به خوبی وضعیت رقبایتان را مورد بررسی بهتری قرار دهید.

 

 

 

افزونه MozBar

 

قیمت: به مدت 30 روز رایگان و پس از آن به ازای هر ماه مبلغ 99 دلار باید بپردازید.

MozBar به کاربران خود این امکان را می دهد تا با یک کلیک، وضعیت سئو سایت خود را بررسی کنند. افزونه moz جزو بهترین افزونه های گوگل کروم می باشد. این افزونه در حین مشاهده هر صفحه وب سایت، معیارهایی را ارائه می دهد که به کاربرانش این امکان داده می شود تا SERP ها را به یک فایل CRV منتقل کرده و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. بروز رسانی و ارتقا به نسخه کامل افزونه MozBar امکانات زیادی از جمله تحلیل سختی کلمات کلیدی را به شما ارائه می کند.

چگونه در MozBar عضو شویم؟
برای شروع کار با MozBar کار سختی را پیش روی ندارید. فقط کافیست که:
1. MozBar را دانلود کرده و آن را در مرورگر Chrome خود نصب کنید.
2. وارد حساب Moz خود شوید. https://moz.com/login
3. یا اگر هنوز حساب کاربری ندارید، یک حساب رایگان Moz Community ایجاد کنید .
4. نماد MozBar ‘M’ را از نوار ابزار در سمت راست بالای مرورگر خود پیدا کنید.

افزونه Keyword Everywhere

 

قیمت: رایگان

Keyword Everywhere افزونه ای است که سه نوع اطلاعات مختلف برای عبارات کلیدی موجود در صفحات سایت ها نشان می دهد:

حجم جستجوی ماهانه

هزینه برای هر کلیک

رقابت Google Adwords

این یک افزونه مرورگر است که با استفاده از آن می توانید در عین حالی که در یک صفحه حضور دارید، وضعیت کلمات کلیدی آن را مورد بررسی قرار دهید.


Keyword Everywhere را چگونه نصب کنم؟
شما باید برای نصب این افزونه مراحل زیر را انجام بدهید:
• ابتدا باید افزونه Chrome یا افزونه Firefox را نصب کنید.
• پس از نصب افزونه، باید ثبت نام کنید و Keyword Everywhere را نصب کنید.
• روی نماد “K” در سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید. در پنجره باز شده، شما میتوانید از نسخه رایگان این افزونه استفاده کنید و در صورت درخواست اطلاعات بیشتر، مبلغی را برای امکانات بیشتر باید پرداخت کنید.

افزونه SimilarWeb

 

قیمت: رایگان

افزونه SimilarWeb یک افزونه محبوب می باشد که به کاربران معیارهای کلیدی جذب ترافیک وب سایت را ارائه می کند و کاربران در حالی که در گوگل در حال جستجو هستند، می توانند با استفاده از آن، ترفندها و استراتژی هایی که برای بهینه سازی یک صفحه سایت انجام شده است را مشاهده کنند. افزونه SimilarWeb برای آن دسته از افرادی مناسب است که به دنبال پیدا کردن جدیدترین و تاثیرگذارترین استراتژی های سئو سایت می باشند. همچنین کاربرانی که می خواهند چندین معیار مختلف صفحات سایت مورد نظرشان را مورد تحلیل قرار دهند، می توانند از این افزونه استفاده کنند.

امکانات افزونه SimilarWeb چیست؟
رتبه وب سایت ها را در سراسر جهان به شما نشان خواهد داد و شما میتوانید عملکرد رقبای خود را بشناسید و همسو با آنها قدم بردارید.
از دیگر امکانات این افزونه:
مشاهده ترافیک وب سایت و معیارهای کلیدی برای هر وب سایت، از جمله رتبه بندی، نرخ ترافیک، رتبه بندی کلمات کلیدی و منبع ترافیک را به شما نشان خواهد داد.

افزونه Redirect Path

 

قیمت: رایگان

مایکروسافت افزونه Redirect Path به کاربران خود معرفی کرده است که با استفاده از آن می توانند متوجه دستور زبان نادرست بشوند؛ این افزونه Redirect Path نام دارد. این افزونه کدهای وضعیت Http و جاوا اسکریپت را تغییر مسیر می دهد. همچنین سایر Http header ها و آدرس های IP سرور را به کاربرانش نشان می دهد.

امکانات افزونه Redirect Path چیست؟

Redirect Path از کدهای وضعیت 301، 302، 404 و 500 HTTP و همچنین تغییر Javascript استفاده می کند و موضوعات بالقوه ای را به وجود می آورد که ممکن است بلافاصله مورد توجه شما قرار نگیرند. اما این افزونه سریعا به شما اعلام خواهد کرد.

افزونه Seo Meta in 1 Click

 

قیمت: رایگان

SEO Meta in 1 Click تمام برچسب های متا و اطلاعات اصلی سئو را برای یک صفحه وب فقط با یک کلیک نمایش می دهد. طول عناوین و متا دیسکریپشن،URL، عناوین و تعداد تصاویر بدون تگ alt، مواردی هستند که می توانید با دانلود این افزونه گوگل کروم مورد بررسی قرار دهید.

امکانات افزونه Seo Meta in 1 Click در یک نگاه:

تمرکز بر روی:

عنوان و طول آن

توضیحات و طول آن

url ها و تگ کنونیکال

متا تگ روبات ها

نمایش هدر به ترتیب درH1، H2، H3، H4، H5 و H6

تعداد تصاویر با داشتن ALT و یا بدون  آن

تعداد لینک (داخلی و…)

نمودار اجتماعی و داده های توییتر

افزونه BuzzSumo

 

قیمت: رایگان

آیا به تحلیل سئو به صورت عمومی نیازمندید؟ افزونه BuzzSumo به شما در این زمینه کمک می کند. این افزونه به شما امکان می دهد به راحتی بهترین محتوا را در صفحات شبکه های اجتماعی شناسایی کنید. استفاده از BuzzSumo می تواند در عملکرد سئو سایت کمک کننده باشد و همچنین بک لینک های شما را مورد بررسی قرار دهد.

شامل اشتراک کنندگان توییتر است که دیگر در دسترس رسمی نیست
– ببینید چه کسی صفحه را در توییتر به اشتراک گذاشته است
– مشاهده تعداد بک لینک برای URL
– بیشترین محتوای مشترک را برای وب سایت فعلی مشاهده کنید
– فرمت های محتوا با عملکرد برتر را تحلیل کنید
– به راحتی مطالب را از طریق فیس بوک، توییتر و پینترست به اشتراک بگذارید

تمام نامهای تجاری و شرکت ها علائم تجاری یا علائم تجاری ثبت شده دارندگان مربوطه هستند. استفاده از آنها به معنای وابستگی یا تأیید آنها نیست.

افزونه Hunter

 

قیمت: برای برنامه های کلی به صورت رایگان و برای استفاده از امکانات بیشتر ماهانه مبلغ 49 دلار باید بپردازید.

افزونه Hunter به شما کمک می کند تا اطلاعات تماس موجود در مرورگر را فورا پیدا کنید. این افزونه روند عملیات خود را با استفاده از “جستجوی دامنه” انجام می دهد. Hunter می تواند تمامی آدرس های ایمیلی که در صفحه سایت وجود دارد را برای شما جمع آوری کند.

فقط با یک کلیک آدرس های ایمیل را از هرجای وب پیدا کنید.
با استفاده از hunter برای Chrome، می توانید بلافاصله با مراجعه به وب سایت با چه کسی تماس بگیرید. در کنار آدرس های ایمیل می توانید نام ها، عناوین شغلی، شبکه های اجتماعی و شماره تلفن ها را بدست آورید. تمام داده ها دارای منابع عمومی هستند که در نتایج جستجو به تفصیل شرح داده شده اند.

★ جستجوی دامنه
دامنه جستجو قدرتمندترین ابزار یافتن ایمیل در نوع خود است. برای پیدا کردن تمام آدرس های ایمیل مربوط به وب سایتی که بازدید می کنید، روی نماد موجود در Chrome کلیک کنید. این شامل رایج ترین الگوی ایمیل استفاده شده، فیلترهای بخش و منابع عمومی است.
آدرس های ایمیل تأیید شده اند یا نمرات اطمینان به آنها بازگردانده می شوند. اگر هنوز آدرس ایمیل تأیید نشده است، می توانید با کلیک روی نماد علامت تیک کنار آن، این کار را انجام دهید.

افزونه Mangools

 

قیمت: 10 روز اول به صورت رایگان و پس از آن 29 دلار به ازای هر ماه استفاده باید پرداخت کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید قدرت سئو سایت ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. افزونه Magnools که جزو بهترین افزونه های کروم برای وردپرس می باشد، این عملیات را با استفاده از جدیدترین معیارها و تحلیل های وب سایت Moz و Majestic انجام می دهد. همچنین می توانید به اطلاعات و ویژگی های بیشتری در زمینه بررسی دقیقتر بهینه سازی سایت، دست پیدا کنید.

افزونه Google Trends

 

قیمت: رایگان

Trends بخشی از Google Webmaster Tools است. این افزونه گوگل کروم در واقع مجموعه ای از افزونه ها است که در زمینه همگام سازی وب سایت ها با گوگل فعالیت هایی را انجام می دهند. Google Trends تحلیلی را با استفاده از نمودارها ی مختلف از نتایج برتر SERP ها در کشور مورد نظر شما نشان می دهد. شما می توانید از این اطلاعات برای شناسایی چگونگی سئو این صفحات برتر گوگل استفاده کنید.

افزونه SEMrush

 

قیمت: ماهانه مبلغ 99 دلار برای دانلود افزونه گوگل کروم و استفاده از امکانات آن باید پرداخت کنید.

این مورد که جزو افزونه های کروم برای وردپرس است، گزارش هایی از عملکرد دامنه و صفحات جداگانه سایت ارائه می کند. یکی از ویژگی های اصلی این افزونه گوگل کروم این است که دارای جعبه ابزار سئو می باشد که با استفاده از آن می توانید بک لینک ها و رتبه کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار دهید. این افزونه همچنین پیشنهادهایی را برای بهینه سازی شما ارائه می کند که به خوبی با جدیدترین استراتژی های سئو سایت متناسب می باشد. با دانلود افزونه گوگل کروم SEMrush به طور کلی می توانید قدم بزرگی در بهینه سازی سایت خود بردارید.

افزونه Serpstat

 

قیمت: در ابتدا به صورت رایگان و سپس باید برای برنامه پایه 69 دلار بپردازید.

با به کارگیری افزونه Serpstat می توانید سریعا سئو سایت خود و همچنین رقبایتان را مورد بررسی قرار دهید. پس از کلیک کردن بر روی آیکون مرورگر، می توانید یک حسابرسی سئو درباره دامنه مورد نظر به دست بیاورید. این افزونه از سه قسمت تشکیل شده است؛ فاکتورهای سئو داخلی، تحلیل صفحه سایت و بررسی دامنه.

افزونه Ahrefs

 

قیمت: 99 دلار به صورت ماهانه باید پرداخت شود.

Ahrefs با استفاده از نوار ابزار سئو خود در کروم، ویژگی های وب سایت را بررسی کرده و کلمات کلیدی، لینک ها و پروفایل های برتری را که موجب پیشرفت سئو وب سایت شما می شوند را پیشنهاد می کند. برای دریافت جزئیات هر کدام از فاکتورهای بالا، تنها کافی است که بر روی آن کلیک کنید.

افزونه Check My Links

 

قیمت: رایگان

این افزونه وضعیت عملکرد لینک های صفحات شما را مورد بررسی و پیشرفت قرار خواهد داد و باعث بهبود رنک سایت شما خواهد شد . دانلود افزونه گوگل کروم Check My Links می توانید به راحتی تمامی لینک های شکسته شده را شناسایی کرده و صرفه جویی قابل توجهی در زمان انجام دهید.

افزونه Ninja Outreach Lite

 

قیمت: رایگان

این افزونه رایگان گوگل کروم باعث می شود تا مرورگرها بتوانند از داده های پبشرفته استفاده کنند. افزونه Ninja Outreach Lite فاکتورهایی که بسیار در بهینه سازی سایت اهمیت دارد را مورد بررسی قرار می دهد؛ مثل URL یک صفحه سایت، عنوان، لینک ها، متا دیسکریپشن، لیست دنبال کنندگان برند شما در شبکه های اجتماعی و تکنیک های کسب درآمد.

افزونه PageSpeed Insights by Google

قیمت: رایگان

این افزونه در واقع یک ابزار مهم سئو می باشد که اطلاعاتی در دسکتاپ و تلفن های همراه برای شما ارائه می کند. بعد از بارگذاری صفحه سایت مورد نظر، این افزونه امتیازی برای سرعت صفحه سایت در نظر گرفته و پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد و بهینه سازی سرعت آن ارائه می کند.

افزونه Woorank

قیمت: در 14 روز اول می توانید به صورت رایگان از این افزونه استفاده کنید، اما بعد از آن باید ماهانه 49 دلار برای نسخه معمولی و 149 دلار برای نسخه کامل پرداخت کنید.

افزونه Woorank یک تحلیلگر سایت می باشد که درست شبیه افزونه گوگل کروم قبلی عمل می کند. این افزونه به کاربران اجازه می دهد تا پیشنهادات بهبود سئو سایت را مشاهده کنند. در واقع این افزونه یک تحلیل بسیار عمیق از عملکرد قسمت های مختلف صفحه سایت مورد نظر شما ارائه می کند.

افزونه NoFollow

قیمت: رایگان

با استفاده از افزونه NoFollow بازاریابان می توانند یک نمای کلی از صفحات وب سایت مشاهده کنند که با متا تگ های nofollow کدگذاری شده است. از آن جایی که لینک های nofollow  جزو معیارهای سئو سایت محسوب نمی شود، کاربران می توانند هر صفحه سایت خارجی که به وب سایت آن ها لینک داده و آن لینک نیز ایندکس شده است را شناسایی کنند. برای صفحاتی که نمی خواهید ایندکس شوند، مثل لندینگ پیج ها، افزونه NoFollow بررسی می کند که آیا این صفحات به درستی کدگذاری شده اند یا اینکه لینک های صفحه مورد نظر عملکرد درستی ندارند.

افزونه Impactana

قیمت: رایگان

این نوار ابزار مجموعه ای از معیارها را ارائه می کند که در گوگل کروم فعال هستند. این معیارها به دو دسته تقسیم می شوند؛ Buzz و Impact. این دسته ها به بررسی محتوای شبکه اجتماعی و تحلیل بازخورد کاربران می پردازند.

افزونه BuzzStream

قیمت: 14 روز خدمات رایگان ارائه می کند و بعد از آن 24 دلار ماهانه باید برای استفاده از این افزونه پرداخت کنید.

این افزونه به بازاریابان اجازه می دهد تا روندی که برای کسب و کار شما مفید است را به شکل تخصصی سازماندهی کنند. این افزونه با افزونه دیگری به اسم BuzzMarker ترکیب شده و در روند لینک سازی، تقویت محتوا و بهبود اینفلوئنسرها فعالیت هایی را انجام می دهند.

افزونه Sreaming Frog SEO Spider

قیمت: سالانه مبلغ 160 دلار برای استفاده از این افزونه باید بپردازید.

افزونه Sreaming Frog SEO Spider به شما کمک می کند تا در بین URL های موجود جستجو کرده و مشکلاتی را که مربوط به سئو می شود شناسایی و مرتفع کنید. در واقع این افزونه یک روند بسیار طولانی را برای شما آسان و سریع تر می کند. کشف محتواهای تکراری یا کپی شده و شناسایی لینک های شکسته شده از اصلی ترین فعالیت های این افزونه می باشند.

استفاده کردن از افزونه های گوگل کروم که در این مقاله بهترین آن ها را برای شما معرفی کردیم، می تواند قدم بزرگی در بهبود وضعیت و عملکرد سئو وب سایت شما را داشته باشد . پس امیدواریم در استفاده از آن ها نهایت دقت را داشته باشید.

 :: بازدید از این مطلب : 159
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 26 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

افزایش بازدید گوگل یکی از پر چالش ترین مفاهیمی است که در مورد سئو سایت وجود دارد. همچنین افراد زیادی به دنبال تکنیک ها و روش هایی خاص برای رسیدن به افزایش بازدید سایت در گوگل هستند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مقاله آموزش سئو مهمترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد را برای شما ارائه کنیم.

 

 

 

 

نکاتی که در این مقاله وجود داره، یکسری مطلب بیهوده نیست که برای گذران وقت تولیدشون کرده باشیم دوست عزیزم!!! به همین خاطر، پیشنهادم بهت اینه که حوصله کنی و برعکس خیلی از افرادی که اهمیتی به مطالعه نمیدن، این مقاله رو تا انتها بخونی. مطمئن باش به خاطرش از نیوسئو تشکر می کنی

چرا ترافیک دریافتی از گوگل اهمیت زیادی دارد؟

بازدید و ترافیک طبیعی که از گوگل دریافت می کنید، در واقع بهترین نوع ترافیکی است که می توانید برای صفحات سایت خود داشته باشید؛ چرا که رایگان است، افزایش پیدا می کند و همچنین کاربرانی که از گوگل استفاده می کنند، غالبا دارای یک ذهن آماده هستند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر فقط به همین افزایش بازدید گوگل تکیه کنید، ممکن است در آینده مشکلاتی برای سئو سایت شما به وجود بیاید. شما همیشه باید مطابق با جدیدترین اصول سئو و همچنین بروز رسانی های الگوریتم گوگل باشید. اگر اینطور عمل نکنید، ممکن است که ترافیک سایت شما به یکباره افت شدیدی پیدا کند.

بسیاری از سایت ها در حال حاضر ممکن است که عملکرد و بازدید خوبی داشته و همچنین بتوانند درآمد خوبی از صفحات خود کسب کنند. اما اگر بتوانید عملکرد آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که این سایت ها، آینده درخشانی نداشته و اگر در روند بهینه سازی خود تغییری ایجاد نکنند، به احتمال زیاد با شکست و آسیب های مهمی مواجه خواهند شد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که این سایت ها بازدید و رتبه خود را از دست می دهند، این است که دچار جریمه های گوگل می شوند. در نتیجه، برای اینکه بتوانید با خاطر جمعی هرچه تمام بر افزایش بازدید گوگل رایگان متمرکز شوید، حتما باید اساسی ترین نکات سئو سایت را به خوبی در روند استراتژی های خود پیاده سازی کنید.

چقدر زمان می برد تا افزایش بازدید سایت فوق العاده ای داشته باشیم؟

مسئله مهمی که باید بدانید این است که رویکرد ما در این مقاله افزایش بازدید سایت در گوگل، بسیار مفید، طبیعی و ایمن است. اگر به دنبال یکسری ترفند سئو هستید که ترافیک و بازدید وب سایت شما را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهند، باید بگوییم که این مقاله نمی تواند آنطور که تصور می کنید به شما کمک کند؛ چراکه روند کلی افزایش بازدید در گوگل، نیازمند تامل و زمان می باشد. البته دقت داشته باشید که این زمان، برای وب سایت های مختلف با زمینه فعالیت های گوناگون، متفاوت بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد.

تکنیک های افزایش بازدید گوگل رایگان

اکنون وقت آن است که به موضوع اصلی این مطلب بپردازیم. برای رسیدن به بازدید مورد نظر خود، باید از دستورالعمل خاصی پیروی کنید که در ادامه بهترین و مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم. به شما قول می دهیم که اگر این تکنیک های افزایش بازدید گوگل را به صورت قدم به قدم رعایت کنید، در آینده ای نه چندان دور به آن نتیجه ای که مدنظر دارید، خواهید رسید.

1. تجزیه و تحلیل تمامی فعالیت های خود قبل از اجرا

اگر می خواهید که یک استراتژی سئو سایت خوب داشته باشید، اولین کاری که باید بکنید این است که عبارت های کلیدی مورد نظر خود را به خوبی شناسایی کنید و مشخص کنید که به چه اهدافی می خواهید برسید. تنها وب سایت های کمی وجود دارند که این موارد را در روند فعالیت های خود پیاده سازی کرده اند و به موفقیت های چشمگیری نیز رسیده اند.

وقتی که در مورد عناوین صفحات سایت خود جستجو می کنید، باید مطمئن باشید که قصد دارید در مورد چه موضوعی مطلب بیان کنید. همچنین باید بدانید که وب سایت شما قرار است چه تفاوت هایی با دیگر رقبا که در مورد عنوان مورد نظر تولید محتوا کرده اند، داشته باشد. منحصر به فرد بودن محتوا، جزو مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل می باشد.

هنگامی که می خواهید تحقیق کلمات کلیدی صفحات سایت خود را شروع کنید، بسیار مفید است که بدانید چه کسانی رقیب های شما در زمینه مورد نظر هستند و رقابت برای کلمه کلیدی هدف شما، چقدر است. شما باید در انتخاب عبارات کلیدی خود دقت زیادی داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است عباراتی که مورد هدف خود قرار دهید، نتوانند هیچ ترافیکی برای سایت شما جذب کنند! ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارند که به شما کمک می کنند بهترین بازدید را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.

در مورد عبارات کلیدی، بهتر است که توجه ویژه ای به عملکرد رقبای خود در این زمینه داشته باشید. عبارت های کلیدی مورد استفاده آن ها و ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می کنند، مهمترین مواردی هستند که باید آن ها در نظر داشته باشید. نکته بسیار مهمی که وبلاگ نویسان موفق به آن تاکید دارند، این است که در مورد افزایش بازدید گوگل به صورت رایگان همیشه باید صبور باشید و به هیچ وجه دست از تلاش کردن نکشید. خیلی از افراد به محض اینکه به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، استراتژی مورد نظر را تغییر می دهند و همین امر سبب می شود تا این دسته از افراد هیچ زمان نتوانند افزایش بازدید سایت خوبی داشته باشند.

2. استفاده از نام دامنه و تنظیمات وردپرس هاست انحصاری

گوگل ارزش بسیار بیشتری برای آن دسته از سایت هایی قائل هست که از نام دامنه و هاست منحصر به فرد خود استفاده کرده اند؛ گوگل در واقع تصور می کند که وب سایت مورد نظری که شرایط گفته شده را داشته باشد، برای حرفه خود اهمیت و ارزش بیشتری قائل می باشد. در نتیجه، در مورد افزایش بازدید در گوگل، این دسته از وب سایت ها در اولویت هستند. در ادامه چند مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب را بیان کرده ایم.

تطابق آن با کلمات کلیدی اصلی کسب و کارتان

به کار بردن یک اسم یا صفت جذاب در کنار کلمه کلیدی مورد نظر

شاخص بودن دامنه

3. تغییر تنظیمات اصلی وردپرس برای بهبود سئو سایت

برای بیشتر افراد، وردپرس پلتفرمی است که مطابق با اصول سئو و بهینه سازی سایت عمل می کند. با این حال بهتر است که چند مورد از تنظیمات اصلی وردپرس خود را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را در زمینه سئو سایت خود داشته باشید.

 

اولین ساختار پیش فرض، لینک های ثابت شما است که غالبا برای برخی دسته های دسته کوچک از تاریخ و نام تنظیم می شود. بهتر است این مورد را به حالتی تنظیم کنید که فقط نام پست ارسال شود؛ چراکه کلمات کلیدی هدف باید در پست نمایش داده شوند.

برای انجام این کار تنها کافی است که به Settings > Permalinks > Post Name مراجعه کنید. البته دقت داشته باشید که این تنظیمات تنها باید برای محتواهای جدیدی که قرار است بر روی سایت قرار بگیرند، انجام شود؛ در غیر این صورت، خطاهایی در مورد لینک هایی که به ساختار قبلی صفحه سایت شما داده شده اند، ایجاد می شود.

نکته مهم بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که تمامی عنوان های صفحات سایت شما با تگ h1 تنظیم شده باشند. غالباً در وردپرس دیده می شود که عنوان پست با تگ h2 مشخص شده است. شما می توانید با مراجعه به Appearance > Editor > Single Post تغییرات لازم برای تگ عنوان خود را ایجاد کنید.

4. نصب یک پلاگین برای وردپرس مثل Yoast

حال اگر بخواهید که به صورت حرفه ای فعالیت های خود را به پیش ببرید، بهتر است که یک پلاگین برای وردپرس خود نصب کنید که به صورت مخصوص برای بهبود روند بهینه سازی سایت شما طراحی شده باشد. WordPress SEO by Yoast بهترین گزینه برای انتخاب است.

البته دقت داشته باشید که این افزونه برای مبتدیان و افراد متوسط ممکن است که کمی دلهره آور باشد؛ چراکه دارای تنظیمات و امکانات بسیار زیادی در ساختار خود می باشد. البته جای هیچ نگرانی جدی وجود ندارد؛ به این دلیل که شما می توانید از آموزش های کاملی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید و روند کارهای خود را به خوبی ارتقا دهید.

 

یکی از ویژگی های مهم این افزونه این است که به شما اطلاع می دهد که آیا اشتباهات زیادی دارید یا خیر. ابزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد اما ما پیشنهاد می کنیم که از WordPress SEO by Yoast استفاده کنید.

5. بهبود تجربه کاربری با دقت بسیار زیاد

پلاگین های موجود برای وردپرس، معمولا سعی دارند وب سایت شما را در نظر موتورهای جستجو خوب جلوه بدهند. اما مسئله ای که شما باید از آن اطمینان حاصل کنید، این است که صفحات سایت شما باید برای انسان ها نیز جلوه خوبی داشته باشد. در واقع، استراتژی بهبود تجربه کاربری سایت باید با دقت هرچه تمام انجام شود.

نکته مهم این می باشد که هرچه تجربه کاربری بهبود پیدا کند، رتبه صفحات سایت نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این باعث می شود روی کسب و کار شما تاثیر بسزایی بگذارد . چراکه گوگل به طور مکرر اعلام کرده است که تجربه کاربری یکی از فاکتورهای اصلی رنکینگ این موتور جستجو می باشد. هدف اصلی گوگل این است که بهترین نتایج را برای کاربران خود به نمایش در بیاورد.

مهمترین کاری که در این زمینه می توانید انجام دهید، اطمینان حاصل کردن از موبایل فرندلی بودن صفحات سایت است. وب سایت شما باید قالب های واکنش گرا (responsive) تلفن همراه را داشته باشد. بعد از بروز رسانی الگوریتم رتبه بندی گوگل که برای صفحات AMP اتفاق افتاد، این دسته از قالب ها، اهمیت زیادی پیدا کرده اند.

مسئله بعدی که برای بهبود تجربه کاربری اهمیت زیادی دارد، افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت می باشد. اگر واقعا به دنبال افزایش بازدید گوگل به شکل رایگان می باشید، باید تمرکز ویژه ای بر بهینه سازی سرعت سایت خود داشته و از تکنیک های مختلف موجود در این زمینه استفاده کنید. کاربران اگر نتوانند در ثانیه های ابتدایی که بر روی یک لینک کلیک می کنند، وارد وب سایت شوند، مطمئنا از صفحه مورد نظر خارج خواهند شد. از بهینه سازی تصاویر که نقش موثری در سرعت سایت دارند، غافل نشوید.

6. استفاده از پست مهمان

پست مهمان در واقع همان پستی است که شما آن را تولید می کنید که در یک وب سایت دیگر که متعلق به شما نیست، آن را انتشار می دهید. این مسئله در واقع یکی از بهترین کارها برای در معرض دید قرار دادن برندتان می باشد. طبیعی است که همین مسئله سبب می شود تا ترافیک دریافتی سایتتان نیز به مراتب افزایش پیدا کند.

بر خلاف برخی از افرادی که در زمینه سئو سایت فعالیت داشته و دوره های افزایش بازدید گوگل نیز برگزار می کنند، پست مهمان هنوز هم مثل قدیم، ارزش و تاثیر خود را حفظ کرده است.

یک نکته بسیار مهم که در این زمینه باید آن را در نظر داشته باشید، این است که سایت های میزبان خود را محدود به چند وب سایتی که می شناسید، نکنید. در حقیقت شما باید از گوگل استفاده کرده تا آن دسته از وب سایت هایی که بهترین شرایط را برای پسا مهمان دارند، پیدا کنید و از آن ها درخواست کنید تا مقاله های مورد نظر شما را در وب سایت خود منتشر کنند.

در مورد اهمیت پست های مهمان و تاثیر آن ها در افزایش بازدید در گوگل، همین بس که هنوز هم بسیاری از وب سایت های برتری که می شناسیم، از این روش برای تبلیغ برند و افزایش بازدید سایت خود استفاده می کنند. در نتیجه، اگر در مورد پست مهمان و اثرش بر روند ارتقا پیدا کردن بازدید و ورودی وب سایتتان، اطلاعاتی نداشته و فعالیتی هم انجام نداده اید، پیشنهاد نیوسئو به شما این است که در اسرع وقت، این کار را در اولویت های خود قرار دهید.

7. بروزرسانی منظم مقاله های سایت

به یکی از مهم ترین بخش های معرفی ترفندهای افزایش بازدید در سایت می رسیم؛ پس از شما می خواهم به سادگی از این بخش نگذرید.

اگر وب سایت، مشکل اساسی نداشته باشد، هیچ کاری به اندازه بروزرسانی محتوا نمی تواند به افزایش بازدید گوگل کمک کند.

یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل این است که شما به طور منظم، محتواهای تازه و بروز در وب سایت خود داشته باشید. در صورت بی توجهی به این قضیه، شدیدا از رقبای خود عقب خواهید افتاد.

پیشنهاد می کنم که در هر بروزرسانی که برای محتواهای وب سایت خود پیاده سازی می کنید، حداقل 300 تا 500 کلمه به متن محتوای مورد نظر اضافه کنید. همچنین علاوه بر افزودن متن به محتوا، بهتر است که برای بار دیگر تحقیق عبارت کلیدی را برای موضوع آن صفحه انجام دهید. چراکه ممکن است مردم در زمان های مختلف، از عبارت های دیگری نیز برای رسیدن به موضوع مورد نظر، استفاده کنند.

 

در نتیجه، دو اصل مهم بروزرسانی را برای افزایش بازدید سایت باید انجام دهید:

افزودن 300 تا 500 کلمه

افزودن عبارت کلیدی جدید با حجم جستجوی بالا

8. هدف قرار دادن عبارات کلیدی طولانی

این بخش را بر اساس نکاتی که امیر قمصری در یک کلاس خصوصی آموزش سئو مشهد بیان کرد، برای شما شرح داده ایم:

عبارت های کلیدی طولانی یا همان long-tail keywords یک گزینه بسیار فوق العاده برای افزایش بازدید در گوگل می باشند. این دسته از عبارت های کلیدی می توانند به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن، شما را به رنک های برتر صفحات نتایج جستجوی گوگل برسانند.

البته دقت داشته باشید که منظور ما این نیست که به طور کلی استراتژی محتوای وب سایت خود را به عبارت های کلیدی طولانی اختصاص دهید؛ شما باید این عبارات را نیز در گوشه ای از فعالیت های خود، در نظر داشته باشید.

علاوه بر این موارد، در سال های اخیر، مردم ما نیز برای اینکه در گوگل جستجو کنند، از متن های طولانی، بیشتر از پیش استفاده می کنند. این مسئله خود یک دلیل بسیار محکم برای این است که شما باید از عبارت های کلیدی طولانی در محتواهای وب سایت خود استفاده کنید. بعد از پیاده سازی این مسئله، در مدت زمان کوتاهی شما شاهد افزایش بازدید گوگل خواهید بود و مخاطبین زیادی با استفاده از عبارات کلیدی طولانی وارد وب سایت شما خواهند شد.

نکته ای که وجود دارد این است که هر عبارت کلیدی طولانی، مناسب نیست؛ در نتیجه، قبل از شروع تولید محتوای خود، بهتر است از ابزارهایی مثل گوگل ترندز استفاده کرده و میزان جستجوی آن عبارت کلیدی توسط مردم را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. البته همان ابزارهایی که از آن ها برای تحقیق عبارات کلیدی استفاده می کردید نیز می توانند در این زمینه کمک زیادی به شما بکنند. به هر حال، بهتر است قبل از انجام هر کاری، جوانب را به خوبی بسنجید؛ مخصوصا اگر هدف آن کار افزایش بازدید گوگل باشد.

9. تولید عناوینی که کاربر نتواند در برابر آن ها مقاوت کند

هر مقاله یا دوره آموزشی افزایش بازدید سایت را که مورد بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که عنوان ها یکی از عناصر بسیار مهم در سئو سایت هستند. بدون یک عنوان جذاب، حتی بهترین مقاله ها هم هیچ کاربری را جذب خود نمی کنند.

در نتیجه، بدون هیچ هزینه خاصی برای افزایش بازدید گوگل رایگان، باید بر روی توانایی خود در تولید عنوان های کاربر پسند کار کنید. برخی مواقع مخاطب شما فردی است که تنها با عناوین جذاب ترغیب می شود که بر روی لینک کلیک کند؛ در مقابل، ممکن است که شما با فردی سر و کار داشته باشید که دوست داشته باشد با مطالعه متن عنوان شما، به طور کامل متوجه موضوع اصلی مقاله شما بشود.

عنوان ها تنها در دنیای وب اهمیت ندارند، به فعالیت های خود در طول روز دقت کنید؛ هنگامی که در خیابان هستید، کدام بیلبوردها توجه شما را بیشتر از دیگر موارد به خود جلب می کنند؟ قطعا آن مواردی که از عنوان های ترغیب کننده یا جذاب استفاده کرده اند. چراکه ذهن شما به صورت ناخودآگاه تشویق می شود تا بیشتر در مورد آن مطلب، اطلاعات به دست بیاورد. تبلیغات و بسیاری از سیستم های بازاریابی، بر اساس عنوان های تکان دهنده برپا هستند. در نتیجه، سعی کنید تا همیشه، حتی برای بی اهمیت ترین مطالب خود نیز، عناوینی جذاب و متفاوت با دیگران تولید کنید.

10. توجه به سئو داخلی سایت

برخی از افراد اصطلاحا می گویند که سئو مرده است و دیگر هیچ اهمیتی ندارد! اما اگر شما در این زمینه فعالیت داشته باشید، می دانید که به هیچ وجه وضعیت سئو به این شکل نیست. اگر سئو اثر خود را از دست داده بود، پس چرا بسیاری از وب سایت ها با ارائه بهترین خدمات و کیفیت، هنوز نمی توانند افزایش بازدید گوگل یا ارتقا رنک در این موتور جستجو را داشته باشند؟

در نتیجه همیشه باید اهمیت ویژه ای برای سئو در نظر داشته باشید؛ به خصوص در زمینه سئو داخلی وب سایتتان. مطمئنا با پیاده سازی تکنیک های صحیح برای بهینه سازی داخلی وب سایت، می توانید به خوبی شاهد بالا آمدن سایت در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر باشید.

دقت داشته باشید که تنها در صورتی می توانید ادعا کنید که سئو داخلی وب سایت خود را به خوبی انجام داده اید، که تمامی فاکتورهای مرتبط در این زمینه را رعایت کرده باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم به خوبی تکنیک های افزایش بازدید گوگل رایگان را برای شما بیان کنیم تا بدون هیچ هزینه ای و تنها با تمرین های مکرر، رتبه و بازدید وب سایت خود را در مدت زمان کوتاهی، بهبود دهید.

11. پیاده سازی نشانه گذاری های Schema

پیاده سازی نشانه گذاری های Schema شاید به طور مستقیم سبب نشود که شما افزایش بازدید گوگل داشته باشید، اما قطعا به موتور جستجو کمک می کند تا به شکل بهتری مطالب شما را پیدا و ایندکس کند. همانطور که می دانید، کمک کردن به موتور جستجو برای پروسه ایندکسش، موجب می شود تا بتوانید رنک بهتری دریافت کنید. افزایش رنک هم در انتها بازدید گوگل رایگان به به سمت وب سایتتان، سرازیر می کند.

12. ایمیل مارکتینگ را نادیده نگیرید

تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها، برای جذب مشتری، از طریق ایمیل مارکتینگ اقدامات خود را انجام می دهند؛ برخی از متخصصین سئو اعتقاد دارند که ایمیل زدن در کشور ما تاثیر چندانی در روند بازاریابی کسب و کار شما ندارد! اما شما به هیچ عنوان از اهمیت ایمیل مارکتینگ غافل نشوید و سعی کنید همیشه با مخاطبین و کاربران مدنظر خود از طریق بازاریابی ایمیلی، در ارتباط باشید؛ چراکه هنوز هم یکی از راه های افزایش بازدید سایت در گوگل، ارتباط از طریق ایمیل می باشد.

13. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما ریسپانسیو است

مدت زیادی است که استفاده انحصاری از اینترنت برای سیستم های PC به پایان رسیده است. همه شما می دانید که افراد برای دسترسی به دنیای آنلاین، بیشتر از تلفن های همراه خود استفاده می کنند.

حال اگر شما وب سایتی داشته باشید که برای تلفن های همراه طراحی نشده باشد، در واقع شما به کاربران موبایل خود می گویید که از سایتتان خارج شده و به جای دیگری بروند! حتی اگر یک وب سایت اصلی دیگر دارید، باز هم باید ریسپانسیو بودن را برای تمامی وب سایت های مرتبط با برند خود، پیاده سازی کنید. در این صورت که افزایش بازدید گوگل برای شما اتفاق خواهد افتاد.

14. مطمئن شوید که وب سایت پرسرعتی دارید

آیا شخص شما تا به حال شده است که 30 ثانیه صبر کنید که یک صفحه سایت باز شود؟

اگر وب سایتی داشته باشید که مدت زمان زیادی طول بکشد که برای کاربر بارگذاری بشود، تعجبی ندارد که نرخ پرش آن سر به فلک بکشد. هیچ فردی بیشتر از 3 تا 5 ثانیه برای دسترسی پیدا کردن به محتوای یک صفحه، صبر نخواهد کرد. بنابراین، اگر وب سایت کندی دارید، به هیچ عنوان نباید انتظار افزایش بازدید گوگل را از این موتور جستجو داشته باشید.

 

مطمئن شوید که صفحات سایت شما سئو فنی فوق العاده ای داشته باشند؛ سعی کنید از توسعه دهنده وب سایتتان بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند. قطعا او می تواند مشکلاتی را درک کند که شاید شخص شما تجربه کافی برای حل آن ها را نداشته باشید.

15. پرورش یک نمونه از جامعه

مردم تمایل دارند که خواسته ها و تمایلات خود را در دنیای آنلاین مشاهده کنند. همچنین آن ها دوست دارند که این حرف ها را خودشان بزنند. در نتیجه، شما می توانید با پیاده سازی یک سیستم نظرگذاری در وب سایت خود، برای آن ها شرایطی را فراهم کنید که گفته های خویش را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

این یکی از تکنیک های افزایش بازدید در سایت است که کمتر کسی به آن توجه می کند؛ در نتیجه، شما می توانید در پروسه افزایش بازدید گوگل یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید و ترافیک زیادی را از آو وب سایتتان کنید.

شما شخصا هم می توانید در این کامنت ها شرکت کنید؛ قطعا وب سایت هایی هستند که با کسب و کار شما مرتبط هستند. این وب سایت ها زمینه بسیار خوبی هستند برای آشنایی با افراد جدید و شما می توانید با به کار گیری دانسته های خود و ارائه اطلاعات مناسب به افرادی که اظهار نظر کرده اند، آن ها را به وب سایت خود بکشانید. البته دقت داشته باشید که در این زمینه هیچ گاه نباید زیاده روی کرد!

16. خودتان را در کامنت ها به دیگران بشناسانید

مطمئنا شما در طول روز، وب سایت های زیادی که در زمینه کسب و کار شما در حال فعالیت هستند را بررسی می کنید و یا حداقل به آن ها سر می زنید تا اطلاعات کسب کنید. خب، اگر این وب سایت ها از اعتبار و رنک بالایی برخوردار باشند، چرا در نظرات آن ها شرکت نکنید و نام برند خودتان را به دیگران نمی شناسانید؟

درست که کامنت گذاری به سرعت نمی تواند موجب افزایش بازدید گوگل شود؛ اما دقت داشته باشید که افزایش شهرت برند و همینکه دیگران با مشاهده سایتتان متوجه شوند که این نام برند را قبلا در جایی شنیده اند، می تواند به پیشرفت شما کمک بسزایی بکند.

دقت کنید که کامنت های شما باید کاربردی و مفید باشد؛ اگر بتوانید عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشید، شاید در همان موقع، کاربران تمایل پیدا کنند که در مورد شما و ماهیت شغلتان بیشتر بدانند. طبیعتا شما در شغل خود متخصص هستید؛ در نتیجه، سعی کنید تا مقاله ها یا صفحات پربازدید سایت رقیب را مطالعه کرده و مشکلات آن را پیدا کنید و با رعایت کمال احترام، در بخش کامنت ها این موارد را بیان کنید. مطمئنا این یکی از موثرترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل است.

17. بررسی اطلاعاتی که از تحلیل ها به دست آورده اید

گوگل آنالیتیکس ابزاری است برای تجزیه و تحلیل؛ این ابزار تمامی اطلاعاتی که در مورد وب سایتتان لازم دارید را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین سعی کنید که همیشه آن را بررسی کنید و از داده های آن در جهت بهبود استراتژی های افزایش بازدید گوگل استفاده کنید.

در ابزار گوگل آنالیتیکس به این دقت داشته باشید که کدام صفحات، بیشتر ورودی را داشته اند؛ سپس همان تکنیک هایی که برای آن صفحات استفاده کردید را بر روی صفحات ضعیف خود نیز پیاده سازی کنید.

18. افزایش فعالیت در شبکه های اجتماعی

برندهای زیادی تنها صرف اینکه محتواهایشان را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، توقع افزایش ورودی از این رسانه ها را دارند. در صورتی که شما باید یک پیج فعال در شبکه های اجتماعی باشید و تعامل خود با کاربرانتان را به حداکثر برسانید.

در کامنت گذاری ها شرکت کنید و به کامنت هایی که در صفحه شما گذاشته می شود به خوبی و با لحنی CTA وار، پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که در شبکه های اجتماعی، افرای که برای آموزش حضور دارند، تعداد زیادی ندارند؛ در نتیجه، شما باید برای هر دو دسته از افراد، محتوا تولید کنید. در این صورت تعامل شما پیشرفت می کند و می توانید به هدف اصلی خود یعنی افزایش بازدید رایگان گوگل برسید.

19. در استراتژی محتوای خود از ویدئو هم استفاده کنید

محتواهای متنی، بسیار خوب و ارزشمند هستند؛ اما ویدئو در عین حالی که می تواند بازدید سایت را افزایش دهد، این کاربران جذب شده را ترغیب می کند تا با بند شما تعامل داشته باشند. آمارها نشان می دهد که اطلاعاتی که یک فرد از طریق ویدئو در ذهنش نگه می دارد، به مراتب بیشتر از محتواهای متنی است.

این مسئله نشان می دهد که ویدئو مارکتینگ یک تکنیک بسیار عالی برای انتخاب و استفاده است؛ با ویدئو هم مخاطبین جدید جذب کنید و هم تعاملات کسب و کار اینترنتی خود را به شدت افزایش دهید.

20. تحقیق در مورد مسائل روز

طبیعی است که افزایش بازدید گوگل نیاز به این دارد که محتواهای شما بروز و مطابق با نیازهای جدید کاربران باشند. اگر از ابزار خاصی برای این کار استفاده می کنید، باید بگوییم که بهتر است دست از این کار بردارید؛ با توجه به تجربه ای که در نیوسئو به دست آورده ایم، بهترین کار این است که شبکه های اجتماعی مورد علاقه مخاطبین هدفتان را مدنظر داشته باشید و در آن ها بررسی کنید که مردم به دنبال چه موضوعاتی می گردند.

21. برگزاری وبینارها

مردم تمایل به این دارند که مطالب جدید را فرا بگیرند. وبینارها یکی از ابزارهای فوق العاده هستند که با استفاده از آن ها می توانید دانش و مهارت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر برگزاری وبینارها با یک کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی همراه باشد، این دو مورد می توانند به کمک همدیگر، سبب افزایش بازدید گوگل برای وب سایت شما بشوند.

22. انجام مجدد تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق عبارت های کلیدی فقط به این قضیه ختم نمی شود که شما پرجستجوترین کلماتی که وجود دارد را شناسایی کنید و از آن ها در روند بهینه سازی وب سایتتان استفاده کنید؛ بعد از آن هم وقتی رنک قابل قبولی برای آن عبارت کلیدی دریافت کردید، همه چیز را رها کنید و فقط شاهد دریافت ورودی از همان عبارت باشید!

 

به بیان دیگر، تحقیق کلمات کلیدی یعنی اینکه شما استراتژی هایی برای شناسایی بهترین کلمات کلیدی کسب و کارتان به کار ببرید که بر اساس آن ها، دریافت ورودی وب سایتتان، محدود به چند عبارت کلیدی خاص نشود.

البته منظورمان را اشتباه متوجه نشوید؛ عبارت هایی که شناسایی می کنید، همگی باید مرتبط با ماهیت کسب و کاری که انجام می دهید، باشند. منظور ما این است که در همین عبارت هایی که انتخاب کرده اید، ورودی سایت را محدود به چند عبارت خاص نکنید.

دقت داشته باشید که استفاده از عبارت هایی که موجب ایجاد صفحات نامرتبط در سایت می شود، به شدت برای سئو سایت مضر می باشد.

در نتیجه، اگر می بینید که در روند تحقیق عبارت های کلیدی سایتتان دچار اشتباه شده اید، پیشنهاد می کنیم که چندین و چند بار این کار را انجام دهید و نتایج را با متخصصین سئو در میان بگذارید تا در نهایت، بتوانید به بهترین شکل ممکن، به آن افزایش بازدید گوگل که مدنظر دارید، برسید.

23. تمرکز بر روی عباران کلیدی رقبا

به احتمال زیاد، تا همین الان هم چندین بار تصمیم گرفته اید که از استراتژی های به کارگیری عبارات کلیدی رقبای خود استفاده کنید؛ به این دلیل که خود شما شخصا نتوانسته اید هیچ ایده جدیدی در حوزه کسب و کارتان راه اندازی کنید.

پیشنهاد می کنیم که اگر شما نیز جزو افرادی هستید که می خواهید از ایده های رقبای خود بهره ببرید، از ابزار تحلیل سئو Ahrefs استفاده کنید؛ این ابزار اطلاعات مناسبی در مورد عبارت های کلیدی ای که رقبای شما در حال استفاده از آن ها هستند و و شما از آن ها استفاده نمی کنید، در اختیارتان قرار می دهد.

24. رپورتاژ آگهی ماهانه

درست است که هزینه سفارش یک رپورتاژ آگهی در یک وب سایت خبری با اعتبار دامنه بالا، بسیار زیاد است و شاید برای شمایی که به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید، این هزینه ها کمی سنگین باشد، اما پیشنهاد نیوسئو به شما این است که سفارش و انتشار رپورتاژ آگهی را در همین ابتدای فعالیت آنلاین خود شروع کنید؛ حداقل سعی کنید ماهانه یک رپورتاژ در یک وب سایت معتبرتر از وب سایت خودتان، منتشر کنید.

رپورتاژ آگهی در واقع نوعی از بک لینک است؛ رپورتاژ باید محتوایی 800 تا 1000 کلمه داشته باشد و این محتوا دارای لینک هایی باشد که شما قصد افزایش رتبه آن ها در گوگل را دارید. بعد از تولید رپورتاژ آگهی توسط خود شما، باید سفارش ثبت رپورتاژ در یک سایت را بگیرید و از آن ها بخواهید که محتوای شما را در سایتشان نشر دهند, رپورتاژ آگهی بک لینکی است که همواره در سایت هدف باقی خواهد ماند.

25. لینک سازی طبیعی

لینک سازی طبیعی زمانی رخ می دهد که دیگر وب سایت ها بدون هیچ هماهنگی خاصی، به صفحات سایت شما لینک بدهند. خب البته واضح است که اگر پروسه ساخت بک لینک به صورت طبیعی کار راحتی بود، کسی دغدغه رسیدن به رنک یک گوگل را نداشت!

اگر لینک سازی طبیعی ساده بود؛ در حقیقت به کلی ممکن بود سئو سایت، اهمیت خود را از دست بدهد و افزایش بازدید گوگل، محدود به تولید محتوا بشود؛ در این صورت شما می توانستید با تولید محتواهای با کیفیت، برای هر عبارت کلیدی که می خواهید، در بین رنک های برتر قرار بگیرید.

چگونه با بازاریابی محتوا می توان ترافیک سایت را افزایش داد؟

 

در بالا، 25 تکنیک بسیار کاربردی در زمینه بالا بردن بازدید و ورودی سایت به شما عزیزان ارائه کردیم. اما در ادامه می خواهیم نحوه پیاده سازی تکنیک های بازاریابی محتوا، به گونه ای که منجر به افزایش بازدید گوگل شوند را به شما عزیزان ارائه کنیم. بازاریابی محتوا یکی از بخش های اصلی و ضروری هر کسب و کار اینترنتی می باشد؛ حتی بهترین محتواهای تولید شده هم بدون بازاریابی محتوا، ارزشی ندارند.

بازاریابی محتوا در واقع یک سازوکار تبلیغاتی با هدف رشد کسب و کارتان است؛ به این صورت که محتوای با کیفیت شما طی پروسه بازاریابی، در بسترهای متعدد نشر داده می شود تا مخاطبین جدیدی جذب برند شما بشوند.

حال نکته مهمی که وجود دارد این است که آیا بازاریابی محتوا به همین راحتی اتفاق می افتد؟ قطعا باید یکسری اصول خاص از ابتدا تا انتها در نظر گرفته بشود تا این شیوه بازاریابی به نتیجه برسد. در ادامه، این اصول و نکات را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

26- محتوایی تولید کنید که مردم تمایل به اشتراک گذاری آن داشته باشند

اگر خوب به این مسئله فکر کنید، چیزهایی که ما تمایل خوبی برای به اشتراک گذاری و یا لینک دادن به آن ها را داریم، حجم جستجوی بسیار بالایی دارند یا اینکه به شدت کاربردی و مفید هستند. وقتی این قضیه را به محتوای سایت شما ارتباط دهیم، متوجه می شویم برای اینکه بتوانید در بازاریابی محتوا موفق بوده و افزایش بازدید گوگل شگفت آوری داشته باشید، باید تلاش کنید تا ارزش بسیار بالایی را در محتواهایتان بگنجانید.

27- تولید اینفوگرافیک ها

همه محتواهای ساده و خشک می توانند با ادغام شدن یک اینفوگرافیک به بهترین محتواهای موجود تبدیل گردند! البته فراموش نکنید که اینفوگرافیک ها باید به گونه ای باشند که کاربر با مشاهده آن ها هم آموزش ببیند و هم سرگرم شده باشد.

اینفوگرافیک هایی که اصطلاحا تو چشم باشند، می توانند توجه افراد زیادی را به خود جلب کنند؛ به این دلیل که علاوه بر اینکه در وب سایت شما منتشر شده اند، بلکه وب سایت های دیگر نیز به احتمال زیاد از اینفوگرافیکی که شما تولیدش کرده اید، در محتواهای خود استفاده می کنند.

28- تولید محتوای ویدئویی

آمارها نشان می دهند که وب سایت های فروشگاهی که در روند تولید محتوای خود از ویدئو استفاده کردند، رشد درآمد 49 درصدی نسبت به افرادی که اهمیتی به ویدئو نمی دهند، داشته اند و همچنین کاربران دنیای وب اعلام کرده اند که این ویدئوها هستند که در نهایت موجب می شوند تا آن ها خرید آنلاین خود را نهایی کنند.

حتما لازم نیست که ویدئوهای حرفه ای بسازی؛ می تونی با استفاده از ویدئوهای ساده ای که با یک گوشی هم میشه ساختشون، تفاوت عجیب و غریبی در فروش سایتت ایجاد کنی (البته سعی کن که بتونی در آیند به صورت حرفه ای تولید محتوای ویدئویی بکنی).

29- مصاحبه با رهبران صنایع

اگر شما درگیر با طوفان فکری باشید که ایده های بسیار زیادی به ذهن شما خطور کند، ممکن است هیجان زده شوید و بخواهید که این ایده ها را با مدیران و سرمایه گذاران متعددی در میان بگذارید. برخی از افراد، از انجام این کار منصرف می شوند. به این دلیل که می ترسند؛ اما شما جزو این افراد نباشید و ایده های خود را از طرق مختلف با افراد متعدد در میان بگذارید؛ علی الخصوص با مدیران وب سایت ها.

ممکن است که مدیر وب سایتی از ایده شما خوشش بیاید و در وب سایت خود در مورد برند شما صحبت کند و مطمئن باشید که اگر از او بخواهید، می توانید لینک هم دریافت کنید. این لینکی که از مدیر وب سایت موردنظر دریافت کردید، علاوه بر انتقال اعتبار، می تواند موجب افزایش بازدید سایت شما نیز بشود.

پس هراسی از ابلاغ ایده های خود نداشته باشید؛ البته دقت کنید که این ایده ها را نباید با هرکسی در میان گذاشت. متاسفانه افراد زیادی وجود دارند که از ایده های شما سواستفاده می کنند و در نهایت هیچ سود و مزیتی برای شما باقی نخواهد ماند.

30- افزودن دکمه های به اشتراک گذاری

این طور نیست که موتورهای جستجو میزان توجه وب سایت شما به شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرند. اما این مسئله می تواند عوامل بهبود رتبه بندی را تقویت کند؛ افزودن دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی هیچ هزینه ای برای شما ندارد. عدم قرار دادن فیلد یا بخشی برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، فرصت فوق العاده ای را از پست های شما برای افزایش بازدید، می گیرد.

31- تولید محتواهای مقاله علمی محور

حتما تا الان مقاله های علمی را مطالعه کرده اید؛ پس متوجه شده اید که این مقاله ها، طول متن بسیار زیادی دارند. شما از این ویژگی، یعنی طولانی بودن محتوا، می توانید در جهت افزایش بازدید سایت خود استفاده کنید. چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

دلایل متعددی وجود دارد که به ما توضیح می دهند که چرا محتواهای طولانی بهتر هستند:

گوگل چندین بار اعلام کرده است که محتواهای طولانی را دوست دارد.

تولید محتواهای کوتاه باعث می شود تا چندین محتوای متعدد با عبارات کلیدی شبیه به هم ایجاد شوند که این خود از افزایش رتبه سایت جلوگیری می کند.

اگر واقعا بخواهید بهترین و باکیفیت ترین محتواها را تولید کنید، به صورت طبیعی، طول متن آن ها زیاد خواهد شد.

تصور مردم از محتواهای طولانی، مفید بودن آن هاست.

32- لینک سازی داخلی برای محتواها

شاید تصور کنید که این نکته بسیار ساده است که در بیشتر مقاله های آموزشی بهینه سازی سایت آن را به شما گوشزد کرده اند. اما جالب است بدانید که اکثر وبمسترها این اهمیت را درک می کنند اما آن را عملی نمی سازند. تقریبا می توان گفت که لینک سازی داخلی محتواهایشان را فراموش می کنند و همه تمرکزشان را بر روی ساخت بک لینک های باکیفیت می گذارند.

البته هیچ اشکلی ندارد که شما برای افزایش بازدید گوگل وب سایت خود به سراغ ساخت بک لینک بروید.

مسئله مهم این است که در صورتی بک لینک های شما می توانند بهترین تاثیر را داشته باشند که بتوانید بهترین ساختار را برای لینک سازی داخلی پیاده سازی کنید.

مدل های زیادی برای ساختار لینک سازی داخلی تبیین شده است که شما می توانید با یک جستجوی ساده آن ها را پیدا کرده و برای افزایش بازدید سایت از آن ها نهایت بهره را ببرید. ما برای یکی از پروژه های بهینه سازی سایتی که قرار بود مجموعه نیوسئو آن را انجام دهد، تنها با استفاده از یک استراتژی لینک سازی داخلی صحیح، توانستیم سایت را به صفحه یک برسانیم و سپس با ساخت بک لینک های باکیفیت، توانستیم وب سایت موردنظر را به میانگین رنک دو صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برسانیم.

 

33- اضافه کردن هفتگی محتواها

فعالیت منظم در بخش تولید محتوای سایت، به روند رشد شما سرعت می بخشد. هرچه محتوای بیشتری در وب سایتتان داشته باشید، شانس بیشتری برای رنک گرفتن برای عبارات کلیدی متعدد در نتایج جستجوی گوگل را دارید. به علاوه، با گذشت زمان شما به کاربران خود می فهمانید که در چه زمان های مشخصی، قرار است که یک پست جدید در سایتتان منتشر شود.

اگر وقت این را ندارید که به صورت منظم در وب سایت خود مقاله منتشر کنید، بهترین راهکار استخدام یک تولید کننده محتواست که دانش کافی در زمینه سئو داشته باشد. در این صورت، شما می توانید با همکاری یکدیگر، استراتژی هایی بچینید که بهترین نتیجه را بدهند. همین امر به تنهایی می تواند به خوبی موجب افزایش بازدید گوگل شود.

34- محتوای خود را بروز نگه دارید

اگر واقعا می خواهید در میان رقبایتان حرفی برای گفتن داشته باشید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید در این زمینه انجام دهید، این است که تمامی محتواهای قدیمی و صعیفی که در وب سایت شما وجود دارد را بروز کنید.

همانطور که می دانید، موتورهای جستجو محتواهای جدید را به محتواهای قدیمی ترجیح می دهند. پس اگر صفحه ای وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل، رنک خوبی دریافت نمی کند، ممکن است که دلیل آن قدیمی بودن محتوا و اطلاعاتی باشد که شما آن ها را در آن صفحه قرار داده اید. با بروز رسانی کردن این محتوا، افزایش بازدید گوگل درخوری را شاهد خواهید بود.

البته دقت داشته باشید که بروز رسانی محتوا امری است که باید د=تداوم در آن به خوبی رعایت شود و در هر بروز رسانی که انجام می شود، تغییرات درست و حسابی ایجاد شود. یادتان نرود که اگر محتوای بسیار قدیمی را می خواستید بروز کنید، لینک داخلی از آن محتوا به موارد جدیدتر بدهید. با این کار، ساختار داخلی سایتتان، ارزش بیشتری پیدا می کند.

35- ساخت پادکست یا ابزارهای رایگان

اگر بتوانید بدون دریافت هیچ هزینه ای، به کاربران خدماتی ارائه کنید که ارزش داشته باشد، مطمئن باشید ترافیک بسیار زیادی کسب می کنید. پادکست ها، ویدئوهای آموزشی و ابزارها از بهترین مواردی هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید تا افراد را جذب کنید. بسیاری از وب سایت های برتر، مثل ماز، یکی از استراتژی های افزایش بازدید گوگل شان، همین ابزارهایی است که ارائه می کنند. هنگامی که بتوانید افراد را جذب وب سایت خود کنید، سپس دست شما باز است تا با رعایت اصول صحیح، این کاربران را به مشتری های دائمی برند خود تبدیل کنید.

در دنیای وب فارسی، ابزارهای زیادی در سایت ها وجود ندارد که اعتبار و کیفیت خوبی داشته باشد؛ این بهترین موقعیت برای شماست تا در اوج قرار بگیرد. چراکه رقیب زیادی ندارید.

36- برگزاری مسابقات و اهدای جوایز

روش دیگر برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، میزبانی مسابقات و اهدای جوایز است. کاربران با تمام قدرت و ترس از دست دادن زمان، بازی می کنند؛ وب سایت های زیادی از طریق این ترفند و تبلیغ دهان به دهانی که برای مسابقات آن ها انجام شده است، به شهرت و رنک بسیار بالایی رسیده اند.

37- ساخت دوره های رایگان به صورت آنلاین

اگر بخواهیم به روند کاری برندهای موفق در چند سال اخیر نگاه کنیم، متوجه می شویم که ساخت و ارائه دوره های رایگان یکی از بهترین سازوکارهایی بوده است که این برندها از آن استفاده کردند و مزیت های زیادی را نصیب خود کردند.

علاوه بر این، اطلاعات کاربران زیادی که می خواهند از دوره رایگان شما استفاده کنند، جمع آوری می شود و شما می توانید از آن ها در آینده برای رسیدن به اهداف بازاریابی کسب و کار خود استفاده کنید. بنابراین، بر اساس دانش، مهارت و طبع کسب و کارتان، موضوعی را انتخاب کنید که کاربران شدیدا به دنبال آن هستند. سپس با ساخت یک محصول آموزشی باکیفیت و قرار دادن آن در سایتتان به صورت رایگان، شاهد افزایش ورودی گوگل به بهترین شکل ممکن باشید. این استراتژی در واقع یک معامله دو سر سود است که هم مزایایی برای شما دارد و هم کاربران را به آنچه که می خواهند، می رساند.

طبیعتا ساخت یک محصول آموزشی برای شما هزینه بردار خواهد بود؛ اما این دارای اشکال نمی باشد چرا که شما در حال سرمایه گذاری بسیار بزرگی برای کسب و کار خود می باشید.

 :: بازدید از این مطلب : 251
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 25 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

نحوه بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت وب سایت

 

 

 

هیچ کس به دنبال این نیست که گوگل را نسبت به وب سایتش متنفر سازد، خوشبختانه، شما با بهینه سازی تصاویر می‌توانید عملکرد وب سایتتان را بهبود بخشید. یکی از مشکلات موجود در قالب بندی تصاویر و عکس ها، کاهش کیفیت شدید پس از کم حجم کردن تصاویر می‌باشد، که این موضوع به نوبه خود خیلی مهم است و در دید کاربران نسبت به وب سایت شما تاثیر گذار است. بهینه سازی تا وقتی خوب است که با کم کردن حجم باعث کاهش کیفیت و زشت شدن تصویر نشوید. در این مقاله به شما نکاتی را  ارائه می‌دهیم که اجازه می‌دهد تصاویر و عکس‌ها را به اندازه‌ای کم حجم و بهینه سازی کنید که کیفیت بالای خود را از دست ندهند و بتوانید آن‌ها را با افتخار در وب سایتتان به نمایش بگذارید.

بنابراین بیایید نگاهی به نحوه قالب بندی تصاویر بدون زشت کردن آنها و همچنین نحوه بهینه سازی عکس ها برای افزایش سرعت وب سایت بیاندازیم.

مزایای قالب بندی تصاویر

در ابتدا بهتر است که پاسخ این سوالات را بدانیم : چرا باید تصاویر وب سایتمان را قالب بندی کنیم ؟ مزایای این کار چیست ؟

در سئو عکس چندین مزیت مختلف وجود دارد. با توجه به تاریخچه HTTP مربوط به 15 سپتامبر 2017 به طور میانگین 65 درصد حجم یک صفحه وب به عکسها و تصاویر آن بستگی دارد. بنابراین ، هنگامی که می‌خواهید وب سایت وردپرسی خود را برای افزایش سئو و سرعت سایت، بهینه سازی کنید ، با توجه به این آمار باید عنصر مهمی به نام تصاویر را در اولین مرحله بهینه سازی قرار دهید. این عنصر نسبت به اسکریپت‌ها و فونت‌ها اهمیت بسیار بیشتری دارد.

و از قضا ، یکی از راحت‌ترین و بهترین راه‌های بهینه سازی سایت ، بهبود حجم تصاویر است ولی بیشتر مدیران وب سایت‌ها به آن توجه نمی‌کنند.

میانگین داده های هر صفحه وب

در این‌جا نگاهی به مزایای اصلی بهینه سازی عکس‌ها می‌پردازیم:

سرعت لود صفحه شما را بهبود می‌بخشد و در نتیجه باعث سئوی بهتر و نتیجه ای موفقیت آمیز در موتورهای جستو می‌گردد، البته بارها درباره اهمیت عکس در مقالات اشاره کردیم و در سئو داخلی گفتیم که گوگل چه میزان در سرعت سایت و بهینه سازی تصاویر اهمیت می‌دهد. کم شدن دیدگاه‌ها ، کمتر شدن بازدید کنندگان روزانه و … می‌تواند به دلیل کم بودن سرعت و بیش از حد منتظر ماندن کاربران برای لود وب سایت باشد. اگ شما قصد دارید سرعت وب سایت خود را بهبود بخشید می‌توانید از خدمات منحصربه‌فرد افزایش سرعت سایت میزفا استفاده نمایید.

فایل‌های بک آپ (پشتیبان) خیلی سریع تر ساخته می‌شوند.

باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود. وب سایت شما نسبت به قبل رنک بهتری در صفحات موتور جستجو می‌گیرد. فایل‌های سنگین باعث کاهش سرعت وب سایت شما می‌شوند و موتور‌های جستجوگر از وب سایت‌های کند متنفر هستند. گوگل دوست دارد که تصاویر شما را هرچه سریع‌تر در بخش تصاویر خود مرتب و ایندکس کند. تا به حال کنجکاو نشدید که چه مقدار از ترافیک وب سایت شما از طریق بخش تصاویر گوگل می‌باشد ؟ وارد گوگل آنالیتیکس وب سایت خود شده و طبق این آموزش ، ترافیک ورودی از بخش تصاویر گوگل خود را بررسی کنید.

تصاویر کم حجم ، ترافیک کمتری مصرف می‌کنند که شبکه اینترنت و مرورگرها از همچنین تصاویری استقبال می‌کنند.

حجم کمتری از سرور شما را اشغال می‌کند. (بستگی به تعداد تصاویر شاخص بهینه شده شما دارد)

نحوه بهینه سازی تصاویر برای وب و عملکرد بهتر وب سایت

هدف اصلی در بهبود تصاویر سایت ، پیدا کردن تعادل بین کمترین حجم و بهترین کیفیت قابل قبول است. تقریبا برای روش‌های بهینه سازی بیشتر از یک راه وجود دارد. یکی از بهترین راه‌های موجود انجام بهینه سازی در تصاویر ، فشرده سازی عکس قبل از آپلود در سایت می‌باشد که در بیشتر اوقات در نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Affinity Photo امکان پذیر است. بعضی از بهینه سازی‌ها نیز توسط افزونه‌ها انجام می‌شوند که در ادامه مقاله به آنها می‌پردازیم.

دو نکته اصلی که در بهینه سازی تصاویر باید به آن توجه کنید ، فرمت فایل و نوع فشرده سازی که استفاده می‌کنید، می‌باشد. با انتخاب بهترین نوع ترکیب بندی فرمت تصویر و بهترین نوع فشرده سازی ، می‌توانید به میزان قابل ملاحظه‌ای حجم تصاویر خود را کاهش دهید. شما باید هر تصویر یا هر فرمتی از تصاویر را آزمایش کنید تا متوجه شوید که کدام نوع فشرده سازی بهترین نوع برای آن نوع از فرمت یا تصویر می‌باشد.

انتخاب فرمت فایل تصویری صحیح

قبل از شروع به اصلاح تصاویرتان ، باید بدانید که کدام نوع از فرمت تصویری برای تصاویر شما مناسب است و از انتخاب بهترین فرمت اطمینان یابید. در زیر با فرمت‌هایی که می‌توانید در وب سایتتان استفاده کنید آشنا می‌شوید :

فرمت PNG – با کیفیت‌ترین نوع تصویر را به شما تحویل می‌دهد ولی با حجمی بسیار بالا. برای فشرده سازی تنها از lossless استفاده می‌کند. البته گاهی فرمت PNG از بقیه فرمت‌ها حجم کمتر و کیفیت بهتری دارد و باید تست کرد، مخصوصا در تصاویری که دارای تعداد رنگ کمتر هستند.

فرمت JPEG – از فشرده سازی lossy و lossless استفاده می‌کند . شما می‌توانید سطح کیفیت تصاویرتان را تا دریافت کیفیتی خوب و حجمی قابل قبول کنترل کنید.

فرمت GIF – تنها از 256 رنگ استفاده می‌کند. بهترین انتخاب برای تصاویر متحرک است و تنها از نوع فشرده سازی lossless استفاده می‌کند.

فرمت‌های دیگری نظیر WebP و JPEG XR نیز وجود دارد ، ولی متاسفانه توسط تمامی مرورگرها پشتیبانی نمی‌شوند. در حالت ایده‌آل، شما برای تصاویر حجیم و پر از رنگ بهتر است که از فرمت JPG (JPEG) استفاده کنید و برای تصاویر ساده، شفاف (Transparent) و یا عکس هایی با تعداد رنگ کمتر از فرمت PNG استفاده کنید.

کیفیت و سایز فشرده سازی

نکته : تصویر اصلی قبل از فشرده سازی حجمی بالغ بر 2.06 مگابایت را داشته است.

فشرده سازی ضعیف (بالاترین کیفیت) JPG – 543 KBفشرده سازی قوی (کمترین کیفیت) JPG – 39 KB

همانطور که مشاهده می‌کنید، تصویر ابتدایی بیشتر از 540 کیلوبایت حجم دارد. به عنوان یک تصویر ، یک تصویر بسیار زیبا و پر کیفیت است. اگر بتوانید صفحه خود را با بقیه تصاویر کمتر از 1 یا 2 مگابایت نگه دارید، حجم قابل قبولی برای یک تصویر است. همچنین در نظر داشته باشید که 590 کیلوبایت نسبت به تصویر اصلی یک چهارم شده است. تصویر دوم که از نظر کیفیت وحشتناک می‌باشد ولی 39 کیلوبایت حجم دارد. کاری شما باید انجام دهید ، ایجاد کردن تصویری با کیفیت و حجمی میانه بهترین و بدترین کیفیت می‌باشد.

بنابراین ما تصویر را دوباره فشرده سازی کردیم ولی این بار درجه فشرده سازی را در حالت معمولی (Medium در فتوشاپ) قرار دادیم. کیفیت تصویر قابل قبول و حجم آن نیز 132 کیلوبایت شد که برای یک تصویر با چنین کیفیت بالایی قابل قبول است. این تصویر حدودا 4x کوچک‌تر از تصویر ابتدایی با فشرده سازی کم و 8x کوچک‌تر از تصویر اصلی می‌باشد.

به طور معمول ، تصاویر ساده PNG باید 100 کیلوبایت یا کمتر باشند تا وب سایت بهترین عملکرد را داشته باشد.

فشرده سازی معمولی (کیفیت خوب) JPG – 132 KB

متد بهینه سازی lossy و lossless

یکی از مهم‌ترین مورد‌هایی که باید در بهینه سازی تصاویر به آن توجه کنید، دانستن و انتخاب بهترین متد بهینه سازی عکسها با انتخاب یکی از دو متد lossy و lossless می‌باشد.

Lossy : یک فیلتر می‌باشد که هنگام بهینه سازی بخشی از داده‌های تصویر را حذف می‌کند. این متد تصویر را ضعیف می‌کند و باید هنگام بهینه سازی توجه لازم را در کیفیت تصاویر داشته باشید. حجم تصاویر در این متد بسیار کاهش پیدا می‌کند. در نرم‌افزار‌هایی مانند Adobe Photoshop ، Affinity Photo و دیگر  نرم افزار‌های موجود می‌توانید با انجام تنظیماتی از این متد استفاده کنید و همچنین کیفیت تصویر را کنترل کنید. برای مثال در Adobe Photoshop هنگام گرفتن خروجی JPEG از شما متد خروجی را درخواست می‌کند که می‌توانید از متد lossy compression و lossless compression استفاده کنید.

Lossless : یک فیلتر می‌باشد که هنگام بهینه سازی، داده‌ها را فشرده سازی می‌کند. این متد کیفیت تصویر را کاهش نمی‌دهد ولی تصاویر نباید از قبل فشرده سازی شده باشد تا به بهترین روش عمل کند.  با نرم افزار‌هایی مانند Adobe Photoshop ، Affinity Photo و … و همچنین بعضی از افزونه‌های وردپرس نیز با متد Gzip این کار را انجام می‌دهند.

بهتر است که برای هر تصویر تکنیک‌های فشرده سازی مختلف را بررسی کنید تا بهترین کیفیت و حجم را پیدا کنید. اگر نرم افزار‌های شما گزینه ذخیره سازی مخصوص وب (Save for Web در فتوشاپ منوی File) را دارند ، مطمئن شوید که به صورت وب ذخیره سازی کنید. این گزینه در بیشتر ویراستار‌های تصویر موجود است و به شما اجازه می‌دهد که به اندازه مورد نیاز تصویر را بهینه سازی کنید. شما در فشرده سازی مقداری کیفیت تصویرتان را از دست می‌دهید ، بنابراین باید توجه کنید که این مقدار را کنترل کنید و بهترین را انتخاب کنید.

ابزار‌ها و نرم افزار‌های بهینه سازی تصاویر

ما در اینجا چندین ابزار و نرم افزار را به شما معرفی می‌کنیم که بعضی‌هایشان پولی و بعضی‌هایشان رایگان است و با آن‌ها می‌توانید تصاویرتان را بهینه سازی کنید. بعضی‌هایشان بهینه سازی را به صورت دستی به خودتان می‌سپارند و بعضی‌هایشان به صورت خودکار بهینه سازی را برایتان انجام می‌دهند. بنده به شخصه طرفدار نرم افزار Affinity Photo هستم ، که هم ارزان است و هم بیشتر امکانات نرم افزار Adobe Photoshop را دارد.

فشرده سازی تصاویر در Affinity Photo

بعضی از ابزار‌ها و نرم افزار‌های خوب برای بهینه سازی تصاویر :

Adobe Photoshop

Gimp

Paint.NET

GIFsicle

JPEGtran

JPEG Mini

OptiPNG

pngquant

FileOptimizer

ImageOptim

TinyPNG

Trimage

تغییر اندازه تصاویر برای مقیاس بندی

یکی دیگر از مشکلات موجود در بهینه سازی تصاویر، هنگامی رخ می‌دهد که باید آن‌ها را برای مقایس بندی یا سایز (Scale) اقدام به آپلود کنید و اجازه ندهید که CSS اندازه آن‌ها را تغییر دهد. این بخش به اندازه فشرده سازی مهم نیست، اما نکته دیگریست تا تصاویر شما با حداکثر سرعت ممکن در تمامی دستگاه‌ها اجرا شوند. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید ، به صورت پیش‌فرض تصاویر شما توسط سیستم تغییر اندازه داده می‌شوند. در بخش تنظیمات> رسانه ، می‌توانید حداکثر طول و عرض تصاویر را تعیین کنید. با این‌کار دیگر CSS تصاویر شما را با کدگذاری‌های خود کوچک نمی‌کند.

تنظیمات بخش رسانه وردپرس

بخش رسانه وردپرس به صورت پیش‌فرض ریز تصویرهایی (thumbnails) با توجه به تنظیمات وردپرستان می‌سازد. با این‌حال ، تصویر اصلی بدون تغییر سایز و به همان شکل باقی می‌ماند. اگر می‌خواهید در حجم وب سایتتان صرفه جویی کنید و تصاویر اصلی را ذخیره سازی نکنید می‌توانید از افزونه رایگانی به نام Imsanity استفاده کنید.

افزونه Imsanity به شما اجازه می‌دهد که تمامی تصاویر وب سایت خود را محدود به یک سایز کنید و تا تصاویر بزرگ‌تر از یک اندازه‌ای در رسانه شما باقی نمانند و حذف شوند. افزونه Imsanity بلافاصله بعد از آپلود تصویر به وردپرس متصل می‌شود، ولی قبل اینکه وردپرس روی تصویر عملیاتی انجام دهد ، تصویر را نسبت تنظیماتی که ایجاد نموده اید، بررسی و تنظیمات را اعمال می‌کند. بنابراین با توجه به کاری که افزونه انجام می‌دهد متوجه می‌شوید که به صورت پیش‌فرض وردپرس نیز همین کار را می‌کند ولی تنها تصویراصلی را قبل از آپلود کامل تغییر سایز نمی‌دهد.

افزونه های بهینه سازی که می‌توانید استفاده کنید

خوشبختانه ، در وردپرس نیازی نیست که هیچ یک از فشرده سازی‌ها و تغییر سایزها را به صورت دستی انجام دهید. شما می‌توانید با نصب افزونه‌هایی یک سری از کار‌های بهینه سازی تصاویر را به صورت خودکار انجام دهید. در زیر به افزونه‌هایی اشاره می‌کنیم که بلافاصله پس از دانلود شروع به انجام عملیات بهینه سازی تصاویر می‌کنند و تصاویری مطلوب و بهینه تحویل شما می‌دهند. همچنین‌، این افزونه‌ها امکان بهینه سازی تصاویری که از قبل آپلود کرده‌اید را نیز دارند.این یک ویژگی بسیار مفید است، به خصوص اگر شما وب سایتی پر از تصاویر آپلود‌ شده داشته باشید. در این مقاله تعدادی از بهترین افزونه‌های تصاویر را به شما معرفی می‌کنیم که با آن‌ها می‌توانید بهترین عملکرد را در وب سایت خود داشته باشید.

فقط توجه داشته باشید که نباید تنها به افزونه‌ها تکیه کنید. به عنوان مثال، در بعضی از سرور‌های میزبانی کم کیفیت شما اجازه ندارید که تصاویر و فایل‌هایی بیشتر از 2 مگابایت آپلود‌ کنید و همچنین علاوه‌بر خود در نظر گیری سرور‌های میزبانی کم کیفیت ، به طور کلی شما نباید تصاویری بیشتر از 2 مگابایت در بخش رسانه وردپرس آپلود کنید ، زیرا این تصاویر به سرعت حجم وب سایت شما را پر می‌کنند و شما را مجبور می‌کنند که مقدار حجم وب سایت خود را افزایش دهید.

افزونه Imagify Image Optimizer

افزونه Imagify Image Optimizer

افزونه Imagify توسط تیم سازنده Wp Rocket ساخته شده است، که افزونه‌هایی بسیار عالی در خصوص بهینه سازی سرعت وب سایت ارائه می‌کند. این افزونه با Woocommerce ، WP Retina و NextGen Gallery سازگار است. همچنین با ویژگی Bulk (بهینه سازی تعداد بالا) می‌توانید تصاویرتان را با 3 سطح مختلف فشرده سازی ، عادی (نرمال) ، خشونت آمیز (aggressive) ، فوق العاده (ultra) فشرده سازی کنید.

این افزونه امکان بازسازی نیز دارد و درصورتی که از بهینه سازی راضی نبودید می‌توانید دوباره درخواست بازسازی تصاویر را بدهید تا دوباره تصاویر شما را به حالت اولیه برگرداند و دوباره بهینه سازی کند. این افزونه یک نسخه رایگان و یک نسخه تجاری دارد. با هر اکانت رایگان شما ماهیانه اجازه دارید که 25 مگابایت تصویر را بهینه سازی کنید.

خلاص شدن از تصاویر اصلی و تغییر اندازه تصاویر بزرگ نیز در این افزونه امکان پذیر است.

محیط کاربری افزونه Imagify

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer یک افزونه رایگان است که به شما این امکان را می‌دهد که در هر ماه 100 تصویر را بهینه سازی کنید و چندین نوع فرمت مختلف مانند JPEG ، PNG ، GIF ، WebP و همچنین فرمت PDF را پشتیبانی می‌کند و برای بهینه سازی از هر دو متد lossy و lossless می‌تواند استفاده کند. این افزونه می‌تواند تصاویر CMYK را به RGB تبدیل کند و با انتقال تصاویر شما به فضای ابری و سپس بازگرداندن آنها به وب سایت وردپرسی شما در بهینه سازی پردازنده و حافظه RAM هاست شما نیز کمک می‌کند و همچنین یک نسخه پشتیبان از تصویر اصلی شما نیز تهیه می‌کند که در صورتی که از کیفیت راضی نبودید ، تصویر اصلی را بازگردانید. در بهینه سازی تصاویر در این افزونه محدودیت حجمی وجود ندارد.

افزونه Optimus Image Optimizer

افزونه Optimus Image Optimizer

افزونه Optimus Image Optimizer از متد lossless برای بهینه سازی تصاویر شما استفاده می‌کند. همانطور که در بالا گفتیم در متد lossless هیچ اطلاعاتی از تصویر شما پاک نمی‌شود. این افزونه از افزونه‌های WooCommerce ، Multi-Site پشتیبانی می‌کند و یک بخش bulk بسیار خوب دارد تا تصاویر آپلود شده قدیمی را نیز بهینه سازی کند. این افزونه همچنین از WP Ratina‌ نیز پشتیبانی می‌کند.

یک نسخه رایگان و یک نسخه تجاری برای این افزونه ارائه می‌شود. در نسخه تجاری که شما می‌بایست سالیانه هزینه اشتراک را بپردازید ، حق بهینه سازی بی‌نهایت تصویر را دارید. اگر این افزونه را با افزونه Catch Enabler ترکیب کنید ، امکان استفاده از فرمت WebP که فرمتی برای بهینه سازی تصاویر می‌باشد و به تازگی توسط گوگل توسعه داده شده است، نیز خواهید داشت.

افزونه WP Smush

افزونه WP Smush

افزونه WP Smush شاید یکی از پرطرفدار‌ترین و پراستفاده‌ترین این لیست باشد نیز در دو نسخه رایگان و تجاری عرضه شده است. این افزونه اطلاعات پنهان در تصاویر را کاهش می‌دهد تا تصویر بدون کاهش کیفیت ، کم حجم شود. افزونه smush پس از آپلود تصاویر به سرعت تصاویر را اسکن کرده و آن‌ها را بهینه سازی می‌کند و همچنین تصاویر قدیمی شما را نیز می‌تواند بهینه سازی کند.

در نسخه رایگان می‌توانید ۵۰ تصویر را در حال عادی بهینه کنید و اگر نیاز به بهینه سازی دستی داشتید نیز می‌توانید هر تصویری که دوست دارید را به صورت دستی بهینه سازی کنید. Smush می‌تواند فرمت‌های JPEG ، PNG و GIF را بهینه سازی کند . در حالت رایگان Smush تصاویر زیر ۱ مگابایت را بهینه سازی می‌کند.

افزونه TinyPNG (همچنین فرمت JPEG را نیز فشرده سازی می‌کند)

افزونه TinyPNG

افزونه TinyPNG که تحت فضای ابری TinyPNG و TinyJPG می‌تواند ماهیانه ۱۰۰ تصویر را برای شما بهینه سازی کند نیز یکی از بهترین‌های وردپرس می‌باشد و می‌تواند تصاویر PNG و JPEG شما را بهینه سازی کند.

این افزونه به طور خودکار تصاویر جدید و قدیمی وردپرس شما را بهینه سازی می‌کند. این افزونه همچنین ساختار CMYK را به RGB تبدیل می‌کند، به گفته سازنده این پلاگین تصاویر JPEG را تا ۶۰ درصد و تصاویر PNG را تا ۸۰ درصد بهینه سازی می‌کند و هیچ تغییری در کیفیت اصلی تصویر ایجاد نمی‌شود. این افزونه محدودیتی در حجم تصاویر ندارد صرفا با یک ایمیل می‌توانید از خدمات این افزونه استفاده نمایید.

افزونه ImageRecycle

افزونه ImageRecycle

افزونه ImageRecycle ، افزونه ایست که تصاویر و فایل‌های PDF شما را به صورت خودکار بهینه سازی می‌کند. این افزونه نه تنها که روی بهینه سازی تصاویر بلکه در بهینه سازی فایل‌های PDF نیز تمرکز دارد. یکی از بهترین امکانات این افزونه امکان تعیین کردن کم‌ترین حجم تصویر برای بهینه سازی است. برای مثال ، اگر نمی‌خواهید که تصاویر با حجم کمتر از ۸۰ کیلوبایت بهینه‌ سازی شوند کافیست که ۸۰ کیلوبایت را حداقل حجم بهینه سازی قرار دهید. و این باعث می‌شود که شما از بیش از حد فشرده نشدن تصاویرتان اطمینان یابید. این افزونه همچنین شامل Bulk برای تصاویر قدیمی (امکان بهینه سازی گروهی عکس های از قبل آپلود شده) و همچنین امکان تغییر اندازه خودکار نیز می‌باشد. نکته : این افزونه یک تست ۱۵ روزه به کاربران خود هدیه می‌دهد ولی به طور کلی افزونه‌ای تجاری به حساب می‌آید و برای استفاده از آن باید هزینه ای بپردازید. در این افزونه تصاویر در سرور های واسطه ای سازنده آپلود و بهینه سازی می‌شوند. برای خرید این افزونه نیازی نیست که به صورت اشتراکی هزینه پرداخت کنید ولی باید بسته‌هایی مخصوص خریداری کنید که در آن تعداد تصاویری که شما مجاز به فشرده سازی هستید معین شده است که بسته ‌ها از ۱۰ دلار برای ۱۰ هزار تصویر شروع می‌شود.

تاثیر بهینه سازی تصاویر بر روی وب

بعد از توضیحات کامل نحوه کاهش حجم عکسها وقت بررسی تاثیر آن و تغییرات در سرعت لود سایت می‌باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با انجام آزمایش به شما نشان دهیم که بهینه سازی تصاویر چه تاثیری بر روی وب سایت شما می‌گذارد.

تصاویر JPEG بهینه سازی نشده

در ابتدا ما ۶ تصویر بهینه سازی نشده را در وب سایت آپلود کردیم که تمامی آن‌ها سایزی بیشتر از ۱ مگابایت داشتند. این آزمایش را ما ۵ بار تکرار کردیم تا از تصادفی نبودن نتایج اطمینان یابیم. همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید ، زمان لود وب سایت ما ۱.۵۵ ثانیه در حالتی که صفحه ما ۱۴.۷ مگابایت حجم دارد می‌باشد.

تست سرعت قبل از بهینه سازی تصاویر

 

تصاویر JPEG بهینه سازی شده

حال پس از بهینه سازی تصاویر با استفاده از افزونه Imagify و حالت خشونت آمیز ، همانطور که مشاهده می‌کنید ، زمان لود صفحه ما ۴۷۶ میلی ثانیه و حجم صفحه ۲.۹ مگابایت شده است . ( این بررسی را نیز ۵ بار تکرار کردیم تا اطمینان کامل حاصل کنیم)

پس از مقایسه نتایج متوجه شدیم که زمان لود وب سایت ما ۵۴.۸۸ درصد و حجم صفحه ۸۰.۲۷ درصد کاهش یافته است.

تست سرعت بعد از بهینه سازی تصاویر

تقریبا هیچ نوع بهینه سازی دیگری وجود ندارد که بتواند زمان لود وب سایت شما را ۵۰ درصد کاهش دهد. برای همین است که بهینه سازی تصاویر خیلی مهم است و کار سختی نیز نمی‌باشد زیرا تمامی این عملیات‌ها با استفاده از افزونه‌ها صورت می‌پذیرد هر چند باید قبول کرد به اندازه کار دست قوی نیست ولی بد هم نیست. این روش یکی از بهترین روش‌های افزایش سرعت وردپرس است. دیگر راه بهینه سازی سرعت وب سایت شما ، استفاده از یک میزبانی وب مخصوص و مربوط به وردپرس می‌باشد.

با بهینه سازی تصاویر شما خیلی راحت می‌توانید خطاهای Optimize Images و Serve scaled images در زمان تست سرعت لود صفحه در ابزارهای Google PageSpeed Insights یا GTmetrix را نیز برطرف کنید.

 

خطای بهینه سازی تصاویر در PageSpeed Insights

اگر شما هشدار بهینه سازی دیگری در بخش هشدار‌های تست سرعت سایت داشتید ، در مقالات آنالیز سایت با GTMetrix و بخش آنالیز سایت با Pingdom وب سایت میزفا را بررسی کنید.

استفاده از فرمت SVG

توصیه دیگری که می‌توانیم به شما بکنیم ، استفاده از SVG ها در کنار تصاویرتان است. SVG ها یک نوع از فرمت‌های وکتور می‌باشند که برای لوگوها ، آیکون‌ها ، فایل‌های تکست و دیگر تصاویر ساده استفاده می‌شوند.

در زیر دلایل استفاده از SVG ها را به شما می‌گوییم:

فایل‌های SVG در ویرایشگر‌های تصاویر و مرورگرها امکان تغییر مقیاس دارند و برای طراحان وب و گرافیک کاران رویایی طراحی شده است.

گوگل همانند PNG و JPEG ، فایل‌های با فرمت SVG را نیز ایندکس می‌کند و این نگرانی شما را بابت سئو برطرف می‌کند برخلاف تصاویر با تکنولوژی base64 که آن‌ها تا این تاریخ ایندکس نمی‌کند.

فایل SVG در بیشتر اوقات (نه همیشه) حجمی کمتر از فایل‌های JPEG و PNG دارند. این مهم باعث افزایش سرعت لود وب سایت می‌شود.

در زیر تفاوت ۳ فرمت PNG و JPEG و SVG را در تصاویر وکتور(برداری) می‌بینید.

 

فرمت JPEG (پس از بهینه سازی 81.4 کیلوبایت)

فرمت JPEG

فرمت PNG (پس از بهینه سازی 85 کیلوبایت)

فرمت PNG

فرمت SVG ( پس از بهینه سازی 6 کیلوبایت)

فرمت SVG

همانطور که در بالا دیدید ، تصویر SVG ساده ما حدودا ۹۲.۵۱ درصد از فایل JPG و همچنین حدودا ۹۲.۸۳ درصد نیز از PNG کم حجم تر است.

بهترین روش‌ها

در زیر به برخی از شیوه‌های عمومی در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر وب می‌پردازیم :

تا جایی که ممکن است از تصاویر وکتور به جای تصاویر PNG و JPEG استفاده کنید.

از CDN برای افزایش سرعت لود تصاویر توسط کاربران در هرجای جهان استفاده کنید.

تصاویرتان را با استفاده از فشرده سازی Gzip ، بهینه سازی کنید.

بخش‌های غیر ضروری تصاویر را حذف کنید.

بخش‌های سفید تصاویر را پاک کنید و توسط CSS آن‌ها را بسازید.

از افکت‌های CSS3 تا جای ممکن استفاده کنید.

تصاویرتان را با ابعاد خودشان در html و css سایت لود کنید (اشاره به خطای serve scaled images).

برای نوشتن متن بر روی تصاویر از وب فونت‌ها استفاده کنید. (آن‌ها عکس را بهینه تر می‌کنند و امکان تغییر اندازه را در تصاویر و نوشته محیا می‌کنند)

از تصاویر شطرنجی تنها در بخش‌هایی که اشکال و جزئیات وجود دارد استفاده کنید.

از bit-depth برای کاهش پلات رنگ استفاده کنید.

در جاهایی که می‌توانید از متد lossy برای فشرده سازی استفاده کنید.

در صورت نیاز به انیمیشن از GIF استفاده کنید.

برای پیدا کردن بهترین تنظیم در تصاویر با فرمت‌های مختلف، آن‌ها را آزمایش کنید.

اگر بهترین کیفیت و بهترین جزئیات را نیاز دارید از فرمت PNG استفاده کنید.

برای تصاویر اصلی و اسکرین شات‌ها از JPEG استفاده کنید.

مقیاس تصاویر را نسبت به صفحه نمایش تنظیم کنید تا تعداد پیکسل‌ها کاهش یابد.

هر Metadata غیر ضروری را حذف کنید.

عملیات فشرده سازی را تا جای ممکن خودکار کنید.

در بعضی موارد شما نیازمند لود تنبل برای نمایش تصاویر هستید (مقاله جامع lazy loading چیست را مطالعه نمایید).

در ابزاری مانند photoshop تصاویر را به صورت Save for Web خروجی بگیرید، این گزینه در سربرگ File موجود است.

هنگامی که شما از بهترین شیوه برای بهینه سازی سازی تصاویر و قالب‌بندی آنها استفاده کردید . سایت شما در مرورگرها ، موتورهای جست‌وجو ، شبکه‌ها و همچنین توسط کاربران سریع‌تر لود می‌شود.

آیا تا به حال تصاویر خود را بهینه سازی کرده‌اید؟ برای بهینه سازی تصاویرتان به صورت دستی دست به کار شدید یا از طریق افزونه یا هردو؟ آیا ابزارهای سئو یا افزونه های بهتری برای بهبود سرعت سایت می‌شناسید؟ آیا چیزی برای اضافه کردن به مقاله دارید؟ یادتان نرود میتوانید نظراتتان را با ما در میان بگذارید 

 :: بازدید از این مطلب : 209
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 24 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

منظور از DOM چیست؟

 

کلمه DOM مخفف Document Object Model می‌باشد که به فارسی مدل شی‌گرای سند ترجمه می‌شود. DOM یک رابط برنامه نویسی مخصوص HTML و XML می‌باشد و یک نمایه ساختار یافته (نمودار درختی) را برای سند فراهم می‌کند، برای تعریف نحوه دسترسی و دستکاری آن‌ها نیز از زبان‌های اسکریپتی مانند JavaScript استفاده می‌شود.

نمودار درختی DOM ما دقیقا مانند دیگر نمودار درختی خانواده می‌باشد و اطلاعات متغیری در آن قرار می‌گیرد. برای مثال باید عرض کنیم که ما برای شما یک نمونه خیلی ساده از DOM را طراحی کرده‌ایم:

نمودار درختی DOM

شرایط Laymen در DOM

برای ساده‌تر کردن شرایط بهتر است از ابزار Devtools Chrome استفاده کنید. (در مقاله تجزیه و تحلیل سرعت وبسایت به وسلیه کروم بیشتر درباره ابزار قدرتمند Devtools Chrome صحبت کردیم ) این ابزار بخشی مخصوص DOM HTML دارد که شما می‌توانید به راحتی به این بخش دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که فایل HTML سایت شما به صورت پیش‌فرض از DOM تشکیل نشده است بلکه این مرورگر کاربر است DOM را پس از ادغام فایل HTML و منابع Javascript و CSS  ایجاد می‌کند. بنابراین شما می‌توانید محتوایی که در ابزار Devtools Chrome می‌بینید را نسخه تجزیه‌شده HTML خود بدانید.

ابزار توسعه دهندگان Chrome

منظور از مسدود سازی DOM چیست؟

اگر قصد بهینه سازی سرعت وب سایت خود، توسط وب سایت‌های آنالیز سرعت وب سایت دارید، می‌بایست به بخش مسدودسازی DOM توجه زیادی کنید زیرا بخشی بسیار مهم در کاهش لود سرعت وب سایت می‌باشد. این بخش‌ها در بیشتر اوقات در وب سایت‌ها در قسمت منابع render blocking قرار می‌گیرند. مانند HTML Render Blocking – CSS Render Blocking – JavaScript Render Blocking به این بخش مربوط می‌شوند.

یکی از بهترین راه‌های یافتن مسدودسازی DOM استفاده از بخش Devtools Chrome می باشد که در زیر راه استفاده از آن را به شما می‌آموزیم:

1 – راه‌اندازی ابزار توسعه‌دهنده در گوگل Chrome

ویندوز : F12 – یا استفاده از Ctrl + Shift + I

مکینتاش : Cmd + Opt + I

2 – به پنل Network بروید و صفحه را با Ctrl + R رفرش کنید.

3 – اکنون شما یک نمودار آبشاری از لود وب سایتتان را مشاهده می‌کنید. در حال حاضر ما می‌خواهیم به دوچیز بپردازیم یکی از آن‌ها سرعت لود محتوای DOM می‌باشد و که براساس میلی ثانیه می‌باشد و در نمودار قبل از رنگ آبی می‌باشند.

از آنجا که فایل‌های CSS و جاوا‌اسکریپت از دسته منابعی هستند که امکان render blocking در آن‌ها وجود دارد و بین یا قبل از رنگ آبی مخصوص DOM لود می‌شوند ، می‌توانیم فرض کنیم که آن‌ها باعث مسدود‌سازی DOM نیز می‌شوند.

توجه داشته باشید که تصاویر به عنوان Render Blocking شناخته نمی‌شوند بنابراین درصورتی که در بخش DOM نمایش داده شدند می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید، اگرچه ما همچنان توصیه می‌کنیم که تصاویر خودتان را بهینه‌سازی کنید.

در نمونه زیر دو منبع Style.css و Jquery.min.js هردو DOM را مسدود می‌کنند.

مسدودسازی DOM

نمونه دیگری که می‌توانید برای این کار استفاده کنید ،ابزار PageSpeed Insights گوگل می‌باشد. همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، همان دوفایلی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم در اینجا نیز مشکل render blocking دارند.

گوگل PageSpeed Insight

توصیه های ما را دنبال کنید تا مشکل مسدود‌ شدن DOM وب سایت خود توسط فایل‌های CSS و JavaScript را حل کنید و سرعتتان را افزایش دهید. شما می‌توانید کاری کنید تا DOM وب سایت شما به تدریج ایجاد شود.

این را در نظر بگیرید که اصلا نیازی به این نیست که حتما نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ را در بررسی‌های PageSpeed Insights گوگل کسب کنید ، برای مثال باید عرض کنیم که برای فونت‌های گوگل شما راهی برای حل مشکل Render Blocking ندارید. پس سعی کنید که منابعی که Render Block می‌شوند در وب سایت شما بیشتر از ۱۰ عدد نشوند و همیشه کمتر از ۱۰ عدد باشند. با این‌کار سرعت لود وب سایت شما بسیار افزایش پیدا می‌کند.

CSS

non-render blocking کردن CSS

اگر می‌خواهید که به صورت کامل فایل‌های CSS وب سایتتان را Non-Render Blocking کنید، تنها یک راه خوب دارید. آن هم inline کردن فایل‌های CSS می‌باشد. برای اینکار می‌بایست کد‌های CSS وب سایتتان را در تگ‌های:: بازدید از این مطلب : 184
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

نحوه اضافه کردن باکس اطلاعات سایت در نتایج موتور جستجوی گوگل و فرق آن با باکس بیزینس

قبل از هر چیزی باید بدانید که ما در نتایج گوگل چندین باکس با هدف‌های مختلف داریم و ادامه مطلب ما به معرفی دو نوع از باکس‌ها میپردازیم

معرفی باکس اطلاعات (information box)

نمونه باکس اطلاعات شرکت نوکیا در سمت راست نتایج جستجو گوگل

به این نوع باکس‌ها که در شکل بالا مشخص است Knowledge Graphs یا information box نیز گفته می‌شود، همان طور که از نام این باکس مشخص است یک سری اطلاعات کلی در اختیار کاربر میدهد. گوگل از سایت‌های مختلف که مورد تایید خودش است اطلاعات را ایندکس میکند و در نتایج جستجو نشان میدهد باکس اطلاعات از نوع Rich Answers است (Rich Answers چیست)، میتوان گفت گوگل اکثر نوشته‌های داخل باکس اطلاعات را از سایت ویکی پدیا استخراج می‌کند و وقتی شما نام برندهای معروف را سرچ میکنید خلاصه‌ای از آن برند در سمت راست همراه با نتایج جستجو نشان داده میشود، اگر زبان موتور جستجوی گوگل شما فارسی باشد باکس اطلاعات به شکل فارسی برای شما نمایش داده میشود و اگر زبان گوگل انگلیسی باشد باکس اطلاعات به انگلیسی نشان میدهد البته اگر اطلاعات در ویکی پدیا به این زبان‌ها ترجمه شده باشد.

باکس اطلاعات دیجی کالا به شکل فارسی و هم انگلیسی در نتایج جستجو گوگل

در باکس اطلاعات موارد زیر اصولا درج می‌شود:

آدرس شرکت یا دفترکاری

شماره تلفن

ساعات کاری

امتیاز

لوگو و عکس‌های مربوط به شرکت

آدرس شرکت در نقشه و …

چگونه باکس اطلاعات را در نتایج جتسجوی گوگل برای شرکت خود بسازیم؟

میتوان گفت این عمل مستقیما دست شما نیست و نمیتوانید چنین باکس‌هایی را برای سایت خود در نتایج جستجو بسازید. گوگل براساس محبوبیت نام برند شما، تعداد دفعات سرچ شده نام برند، میزان لایک ، اشتراک گذاری و فالورهای شما در صفحات رسمی شبکه‌های اجتماعی و به شکل کلی براساس فاکتورهایی که خودش مد نظر دارد و انیکه چقدر میتواند به برند شما اعتماد کند چنین باکس‌هایی را برای سایت شما در نتایج جستجو ایجاد میکند. ولی توجه کنید که درست است این عمل مستقیما دست شما نیست ولی با داشتن سیاست‌های مناسب و گذر زمان میتوانید به نتیجه لازمه برسید، به این مورد توجه کنید که برای اضافه کردن شبکه‌های اجتماعی به این باکس اطلاعات باید از داده‌های ساخت یافته (structured data) استفاده کنید ( structured data چیست ) ولی بقیه موارد را گوگل از اطلاعات موجود در ویکی پدیا فراخوانی میکند.

در آینده این پست آپدیت خواهد شد و نحوه اضافه کردن شبکه های اجتماعی در باکس اطلاعات با ابزار structured data خواهیم گفت.

معرفی باکس بیزینس (Business box)

باکس بیزینس یک وکیل در نتایج جستجو گوگل

نحوه درج اطلاعات موجود در باکس بیزینس برخلاف باکس اینفورمیشن است و شما خودتان مستقیما تایین میکنید که چه اطلاعاتی در آن قرار بگیرد. در باکس بیزینس موارد زیر اصولا درج می‌شود.

آدرس شرکت یا دفترکاری

شماره تلفن,ساعات کاری

امتیاز

لوگو و عکس‌های مربوط به شرکت

آدرس شرکت در نقشه و …

برای ثبت چنین اطلاعاتی باید به Google Business  مراجعه کنید و اطلاعات لازمه را پر کنید آموزش ثبت و نحوه درج اطلاعات و وریفای سایت را در آینده به شکل کامل در همین پست آموزش خواهیم داد.

آپدیت (July 11 2018): قبلا باید به بیزینس گوگل مراجعه میکردید برای اینکه بتونید مثل عکس وکیل مشخصات شرکت خودتان را ثبت کنید ولی حال کافی است وارد ادرس Google Map شوید و در مکانی که شرکت شما در واقعیت وجود دارد را در نتیجه مشخص کنید و سپس کلیک راست کرده و گزینه Add a missing place انتخاب کنید و سپس به راحتی مشخصاتی که از شما می‌خواهید را به شکل صحیح درج کنید.

توجه داشته باشید که درج اطلاعات در گوگل مپ به معنی تایید و نشان دادن آن نیست و و باید از گوگل تاییدیه واقع شود که رتبه خوبی به دست آورد ، اینکه اسم شرکت را چه چیزی انتخاب میکنید بسیار مهم است و اگر سایت شما در نتایج حتی با سرچ نام شرکتتان رتبه اول را ندارد گوگل ممکن است آدرسی که درج می‌کنید را تایید نکند و فکر کند اطلاعات اشتباه را درج می‌کنید، به همین منظور بهتر است در نام شرکت خود چه به شکل فارسی و چه به شکل انگلیسی رتبه اول باشید تا گوگل مطمئن شود اطلاعات وارد شده صحیح هستند.

 :: بازدید از این مطلب : 158
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : عبادی

سئو وردپرس بهتر است یا جوملا

 

اگر شما از سیستم مدیریت محتوا جوملا برای وبسایت خود انتخاب کرده‌اید لازم است بدانید که یکی از ضعف‌های این سیستم نسبت به بزرگترین رقیب آن یعنی وردپرس، پایین بودن سئو اولیه در آن است و این بدان معناست که شما باید به روش‌های مختلف سعی کنید که وب سایت جوملای شما در بالاترین نتایج جستجوهای کاربران وب در موتورهای جستجو قرار گیرد. البته به این نکته مهم توجه داشته باشید که وردپرس و جوملا ابزاری هستند که یک سری فاکتورهای مطلوب و دیگری مطلوب‌تر برای افزایش رتبه سایت فراهم کرده‌اند و این بدان معنا نیست که اگر از وردپرس استفاده کنید یعنی سایت شما سئو شده است، صرفا فقط بدانید که شرایط اولیه سئوی وردپرس بهتر از جوملا است هر چند برای یک متخصص سئو سایت این موضوع مهم نیست و می‌تواند شرایط لازم و مناسب را در هر سیستم مدیریت محتوایی چه رایگان (همانند وردپرس و جوملا) و چه اختصاصی فراهم کند.

در این مقاله آموزشی قصد داریم تا طی یازده گام اساسی، برای بالابردن سئو وبسایت جوملا در موتور جستجوی گوگل را به شما آموزش دهیم.

از درستی نوع سرور خود اطمینان پیدا کنید.

به عنوان نخستین و مهمترین مرحله از آموزش سئو جوملا، توصیه می‌شود از سرورهای IIS ( ویندوزی)  پرهیز کنید چرا که به احتمال قوی با مشکلات بسیاری در نصب و پیکربندی جوملا و سئو آن در چنین سرورهایی مواجه خواهید شد و از سویی بازنویسی URL ها در IIS معمولا نیاز به ماژول‌هایی دارد که کار با آن‌ها به هیچ وجه آسان نیست. بنابراین بهترین کار استفاده از یک سرور Apache با قابلیت rewrite-mode می‌باشد چرا که کامپوننت های سئو در آن‌ها عملکرد بهتری بر Joomla داشته و امکان بازنویسی URL ها را در این سی ام اس فراهم است .

تغییر نام txt به .htaccess

بازنویسی URL ها علاوه بر افزایش میزان خوانایی آدرس صفحات جوملا، می‌تواند یک تجربه کاربری و حس خوب را رقم بزد، از طرفی این امکان باعث می‌شود که با انتخاب عبارات و کلمات کلیدی مناسب، محتوای صفحه را به گونه‌ای معرفی کنیم که سئو جوملا مورد نظر، از نگاه موتور جستجو افزایش یابد. برای فعالسازی امکان بازنویسی URL های جوملا نیاز به تغییر نام htaccess.txt  به .htaccess می‌باشد.

فعالسازی قابلیت SEF و بازنویسی URL ها

نکته سوم از سئو جوملا این هست که در قسمت تنظیمات کلی (Global Configuration) -> تنظیمات SEO سایت جوملا گزینه‌های آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو (Search Engine Friendly URLs) و استفاده از mod_rewrite را فعال کنید.

بهینه سازی ادرس جوملا در تنظیمات کلی

URL های مورد علاقه موتور جستجو بدین معناست که بخش های پایانی و تولید شده اتوماتیک حذف و با نام مستعاری که برای آیتم منوی آن صفحه در نظر گرفته‌اید جایگزین شود. بازنویسی URL نیز برای حذف عبارات index.php از پایان URL ها استفاده می شود. SEF همان Search Engine Friendly است. و آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو را SEF URLs گویند.

راستی یک مقاله عالی در زمینه URL ها بنده نوشتم و حتما پیشنهاد میکنم مقاله آدرس فارسی یا انگلیسی بخوانید.

تصحیح فایل txt

در فایل robots.txt که به طور خودکار توسط جوملا تولید می شود، امکان دسترسی روبوت ها به تصاویر موجود در پوشه images غیرفعال شده است. با توجه به اینکه تصاویر، تاثیر بسزایی در ترافیک سایت شما در موتورهای جستجو دارند، به شدت توصیه می‌شود جهت افزایش سئو سایت جوملا خود، پوشه /images/ را از فایل robots.txt حذف کنید. اگر اطلاعاتی درباره این فایل ندارد مقاله جامع فایل robots.txt را مطالعه فرمایید.

نصب ویرایشگر JCE

JCE کامپوننت بسیار مفیدی برای سئو وبسایت جوملا می‌باشد که استفاده از آن به شدت توصیه می‌شود. علاوه بر رایگان بودن این ویرایشگر، با نصب آن ویژگی‌های بسیاری برای بهبود سئو جوملا از جمله امکان افزودن ابعاد تصاویر و تگ alt ، فراهم می‌شود.

ویرایشگر JCE برای بهبود سئو جوملا

قرار دادن متن جایگزین و ابعاد تصاویر

سئو عکس همیشه مورد توجه سئوکار ها بوده است، با نصب JCE می‌توانید به کلیه تصاویر موجود در سایت جوملا، ابعاد و متن جایگزین اختصاص دهید. افزودن ابعاد به تصاویر باعث می‌شود که قبل از بارگیری تصویر در مرورگر، فضایی به آن اختصاص یابد و این امر باعث بهبود افزایش سرعت جوملا و همینطور سئو سایت شما می‌شود.

مدیریت تگ های متا

اگر چه امروزه متا تگ کلمات کلیدی تقریبا منسوخ شده است، اما متا تگ های توضیحات و عنوان هنوز بسیار با اهمیتند. ویرایش این متاتگ ها در سایت جوملا شما به صورت تکی بسیار زمان بر است، یک روش جایگزین استفاده از یک کامپوننت محبوب و بسیار مفید در این باره، با نام  SEO Boss می باشد. این افزونه متا تگ توضیحات را به تمام صفحات می افزاید و شما تنها یکبار آن را ویرایش می کنید. همچنین میزان سئو جوملا شما در موتور جستجو را به شما اطلاع می دهد. البته این موارد مربوط به سئوی داخلی یک سایت می‌شود و ما یک مقاله بی‌نظیر و بسیار کامل درباره سئو داخلی انتشار دادیم که با خواندن آن حتما شگفت‌زده خواهید شد.

نمایش دامنه سایت جوملا با www یا بدون www

یکی از مشکلات سئو جوملا همین موضوع هست، هر چند با چند کد ساده رفع می‌شود، برخلاف وردپرس که به طور خودکار آدرس ها را با www به بدون www انتقال می‌دهد، در سایت جوملا نیاز است به صورت دستی فایل  .htaccess ویرایش شود. بدین منظور یکی از دو کد زیر را باید در این فایل وارد نمود.

برای www:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.

RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

برای بدون www  :

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.mizfa.com

RewriteRule (.*) http://mizfa.com/$1 [R=301,L]

لینک دهی داخلی به شکل اصولی

یکی از مسائل اساسی در سیستم های مدیریت محتوا به ویژه جوملا ایجاد شدن محتوای تکراری است که تاثیر منفی بر سئو سایت جوملا دارد و می‌تواند اثر بر روی پنالتی شدن سایت توسط گوگل را داشته باشد. برای رفع این مشکل لازم است حتما به شکل دقیقد و اصولی به آن محتوا لینک داخلی داده شود، بدان معنا که برای ایجاد لینک سازی داخلی حتما باید به آدرس دقیق سایت ( که با www یا بدون آن نوشته شده است) و یا / و پسوند (مثل .html) در دامنه آن دقت شود.

بهبود سرعت وب سایت

ما در این وب سایت بسیار درباره افزایش سرعت سایت بحث کردیم و مقالات بسیار کامل و جامعی انتشار دادیم، شما می‌توانید در قسمت آموزش Gtmetrix مقالات با این موضوعات را مطالعه نمایید. سیستم مدیریت محتوا جوملا را می‌توان با روش‌های لازمه موجود باعث بهبود سرعت بارگیری آن شد که ما در اینجا به شکل خیلی خلاصه به کمک سه روش زیر، شما را در این امر راهنمایی میکنیم:

10-1. تنظیمات کش سایت: مرورگر لازم است به مرورگر تفهیم شود که میخواهیم تا چه مدتی وب سایت ما را ذخیره کنند. بدین منظور لازم است  فایل .htaccess ویرایش و کدی مشابه کد زیر به آن افزوده شود. در غیر اینصورت یعنی زمانی که نخواهیم زمان مشخصی را برای مرورگر تعیین کنیم یا ذخیره نوع خاصی از محتوا مد نظرمان نباشد، میتوان از این کد صرف نظر کرد. https://mizfa.com/blog/leverage-browser-caching/

## EXPIRES CACHING ##

 

ExpiresActive On

ExpiresByType image/jpg "access 1 year"

ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"

ExpiresByType image/gif "access 1 year"

ExpiresByType image/png "access 1 year"

ExpiresByType text/css "access 1 month"

ExpiresByType text/html "access 1 month"

ExpiresByType application/pdf "access 1 month"

ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"

ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"

ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"

ExpiresDefault "access 1 month"

 

## EXPIRES CACHING ##

10-2. فعال کردن Gzip: یک روش بسیار عالی برای افزایش سرعت بارگیری سایت فعالسازی Gzip است. بدین منظور بایستی به تنظیمات اصلی جوملا در Global Configuration رفته و در قسمت سرور، این گزینه را فعال کنید. توجه داشته باشید که این گزینه زمانی کار خواهد کرد که mode_gzip سرور شما فعال باشد.

فعال سازی gzip در جوملا

10-3. بهینه سازی تصاویر: یکی از مهم‌ترین موارد در سئو جوملا و سرعت آن است، فارغ از اینکه از جوملا یا هر CMS دیگر استفاده می‌کنید، بهینه سازی تصاویر قبل از بارگذاری وبسایت یک امر بدیهی برای هر برنامه نویس وب است. برای فشرده سازی تصاویر خود می توان از نرم افزارهای مخصوص این کار همچون فتوشاپ و یا ابزارهایی همچون ابزار Google’s Page Speed tool  استفاده نمود. البته اگر دنبال ابزار سئو بیشتر هستید در لینک اشاره شده کلیک کنید.

راستی تمایل داری مثلا عکس‌هایی با حجم های بسیار بالا رو به راحتی بدون کاهش افت کیفیت، به حداقل حجم ممکنه برسونی؟آموزش کم کردن حجم عکس ها را از دست ندهید !

نصب XMap

به جرات می توانیم بگوییم XMap یکی از بهترین افزونه های سئو جوملا برای ایجاد نقشه سایت است که می توان در دو فرمت xml و html نقشه سایت را در آن ایجاد کرد. وارد XMap شده و یک نقشه سایت در آن ایجاد کنید، آیتم های منو را انتخاب و اولویت های آن ها را تنظیم کنید و سپس روی ذخیره و viola کلیک کنید. در نهایت تنها لازم است تا این نقشه سایت به ابزار وب مسترتولز گوگل معرفی شود. اگر روش کار را نمی‌دانید آموزش گوگل وبمستر را هم از دست ندهید.

افزونه های سئو وبسایت جوملا

بنابر تجربه می‌توان گفت با استفاده از جوملا 2.5 بدون استفاده از افزونه های غیر ضروری، سئو بسیار ساده‌تر است. با این حال، در صورتی که می‌خواهید کنترل بیشتری بر تنظیمات سئو خود داشته باشید، در اینجا دو مورد از افزونه های محبوب سئو جوملا را معرفی می‌کنیم:

افزونه Sh404sef که یک افزونه همه کاره سئو به شمار می رود و تنظیمات آن بسیار آسان است.

افزونه Artio JoomSEF – JoomSEF که شبیه به sh404SEF است اما به اندازه آن قدرتمند نبوده و تنظیمات آن کمی خسته کننده است، ولی نسخه رایگان آن نیز وجود دارد.

 

در پایان باید عرض کنیم که با رعایت نکات سئو بالا در ساختار جوملا، طی مراحلی باعث بهبود سئوی جوملا می‌شود ولی این همه ماجرا نمی‌باشد و اگر قصد دارید بیشتر درباره سئو بدانید پیشنهاد میکنم مقالات سئو سایت ما را مطالعه نمایید و همینطور می‌توانید از سرفصل‌های پست آموزش سئو در جهت افزایش رتبه سایت خود در نتایج گوگل استفاده کنید. و همیشه بدانید که باید به روز باشید که این امر به ویژه با در نظر گرفتن تغییرات اخیر الگوریتم و روحیه گوگل که در تلاش برای مقابله با سایت های بهینه سازی نشده است، بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

خوشحال می‌شویم دیدگاه‌ها و تجربیات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

 :: بازدید از این مطلب : 153
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 آبان 1399 | نظرات ()